Pärast nelja kuud Lõuna-Ameerikas, tahtsime enne Eestisse naasmist veeta ühe kuu Hispaanias. Valisime rannikul asuva Valencia, Hispaania kolmanda suurima linna, mis tundus ideaalne reisimise ja töö ühildamiseks.
Käesolev postitus annab sulle ülevaate, mida Valencias teha, kuhu minna, kus süüa ja millega reisimisel arvestama peaks.
📷 Kui sa mind veel Insatgramis ei jälgi, siis soovitan seda teha, kuna seal jagan rohkem ja jooksvalt oma reisidest. Pane follow @hiieliinreisib.
Vaata ja salvesta Instagrami postitused:
- Valencia esimene nädal
- 10 hetke Valenciast
- Miks Valencia?
- Valencia soovitused
- Vaata ka Valencia elu vahetuid emotsioone ja soovitusi Valencia highlight’idest
Miks reisida Valenciasse?
Siin on mõned põhjused, miks otsustasime enda kuu Valencias veeta ja miks soovitan seda ka teistele.
- Rahulik linnamelu: Valencia ei ole liiga suur ega liiga väike – täpselt paras, et nautida linnamelu ilma rahvamassideta.
- Kaunis arhitektuur: Linnas on huvitav kombinatsioon ajaloolisest vanalinnast ja kaasaegsest Kunstide ja Teaduste linnast.
- Roheline linn: Palju parke ja rohelisi alasid, kus kohalikud armastavad jalutada ja sportida.
- Rannad: Laiad ja ilusad rannad, nagu Malvarossa, kus saab päevitada ja lõõgastuda.
- Toidukultuur: Palju häid restorane ja kohvikuid, kus saab nautida erinevaid toite.
- Tegevused ümbruses: Lähiümbruses on mitmeid huvitavaid kohti, nagu rahvuspargid ja ajaloolised külad.
Mida teha Valencias?
Tasuta jalgsituur
Mina alustan uue linna tutvumist sageli tasuta linnatuuriga ja seda ka Valencias. Saime huvitavat infot ajaloo kohta ja mitmeid restoranide soovitusi.
Mina broneerin tavaliselt “tasuta” jalgsituurid Guruwalk platvormi kaudu, kust leiab erinevaid pakkujaid.
Valencia vanalinn
Enamik jalgsituure keskendub Valencia vanalinnale, mis on väga sümpaatne oma ajalooliste hoonete ja vaatamisväärsustega. Erinevalt teistest Hispaania suurlinnadest on Valencia vanalinn siiski tunduvalt rahulikum. Mulle meeldis sealne rahulik melu. Siin on mõned tuntumad kohad, mida vanalinnas külastada:
La Lonja de la Seda, tuntud ka kui Siidibörs, on gooti stiilis meistriteos Valencia ajaloolises keskuses. See 15. sajandi lõpus ehitatud hoone oli koht, kus kaupmehed pidasid läbirääkimisi siidiga kauplemiseks. See näitab Valencialaste toonast majanduslikku jõukust ja kaubanduslikku tähtsust.
Püha Neitsi väljak (Plaza de la Virgen) asub Valencia ajaloolise keskuse südames ning on ajalooline ja kultuuriline keskpunkt. Sajandite jooksul on väljak olnud erinevate tsivilisatsioonide kohtumispaik, alates roomlastest kuni maurideni. Väljakul asub mitmeid tuntud hooneid, sealhulgas Generalidadi palee.
Valencia katedraal on segu erinevatest stiilidest, alates gootikast kuni barokkini, kajastades sajandite jooksul tehtud renoveerimisi ja laiendusi. Üks katedraali silmapaistvamaid elemente on Miguelete kellatorn, kust avaneb suurepärane vaade linnale neile, kes on valmis ronima selle spiraaltrepist üles.
Torres de Serranos on 14. sajandil ehitatud ajalooline värav Valencia linnamüüris, mis oli kunagi peamine sissepääs linna. Koos Torres de Quartiga on need väravad elav meeldetuletus linna keskaegsest minevikust ja sõjalisest ajaloost.
Ajalooline El Carmen naabruskond
El Carmen on vanalinnas asuv üks Valencia ajaloolisemaid ning mitmekülgsemaid naabruskondi. See kujunes välja Rooma ja Araabia linnamüüride vahele, mis on tänaseni osaliselt säilinud ja annavad piirkonnale ainulaadse ilme.
El Carmen on tuntud oma boheemlasliku atmosfääri ja elava tänavakunsti poolest, mille hulka kuuluvad suured seinamaalid ja graffitid, mis katavad paljusid hooneid. Piirkond on ka öise elu keskus, kus asuvad mitmed baarid ja klubid. Lisaks on El Carmenis hulgaliselt kunstigaleriisid, butiike, kohvikuid ning tapase baare.
🍽️ Soovitused:
- Bodega La Rentaora: hea, odav ja autentse atmosfääriga tapase baar! Kindel soovitus! Tasub broneerida!
- Almalibre Açaí House València: brunch, vegan, acai bowl
Valencia keskturg / Mercado Central
Valencia Keskturg (Mercado Central) on 20. sajandi alguses avatud ajalooline turg, mis asub Valencia vanalinnas ja on üks Euroopa suurimaid katusealuseid toiduturge. Selle Art Nouveau stiilis arhitektuur värviliste keraamiliste kaunistuste, vitraažide ja marmoriga on juba omaette vaatamisväärsus. Turul on üle 1 000 müüja, kes pakuvad laias valikus värskeid kohalikke tooteid, sealhulgas puuvilju, köögivilju, liha, kala ja kohalikke Hispaania delikatesse. Siit leiab rohkelt ka paellat. Kuigi turg on tänapäeval suuresti täis turiste, on seal siiski veel võimalus leida päriselt talutooteid.
Soovitus: Central Bar by Ricard Camarena: keskturult leiab Michelini poolt ära märgitud tapase baari. See koosneb ainult baariletist, kus saab koha vaid elava järjekorra alusel. Söögikoht on avatud samadel aegadel kui turg.
Tasub teada: Turg on avatud ainult esmaspäevast laupäevani kell 7:30-15:00.
Turia park
Minu lemmikosa Valenciast on peaaegu 9 kilomeetri pikkune park, mis kulgeb läbi linna südame. See piklik ja kitsas park asub endise Turia jõe sängis, mis pärast 1957. aasta üleujutust otsustati ümber suunata. Kuigi algselt plaaniti siia rajada kiirtee, võitsid kohalike linnaelanike vastuseisust tingitud plaanimuutused ja tulemuseks sai üks Euroopa suurimaid linnaparke. Park ühendab linna peamisi vaatamisväärsusi, sealhulgas Ciudad de las Artes y las Ciencias (Kunstide ja Teaduste Linn) ning Bioparci loomaaeda.
Turia park on populaarne koht sportimiseks – seal võib näha palju jooksjaid, joogatunde ja aeroobikatrenne ning rattureid. Mõned spordiklubid tegutsevadki ainult pargis, ilma et nad peaksid ruume rentima. Samuti on see ideaalne paik jalutuskäikudeks, lõõgastumiseks või pikniku pidamiseks.
Valenciat on nimetatud Euroopa roheliseks linnaks ja Turia pargil on selles kindlasti oma roll. Oma kuuajalise Valencia viibimise ajal veetsime palju õhtuid just seal.
Soovitus: Turia pargis on kaks kohustuslikku tegevust: esiteks sõida jalgrattaga kogu park läbi ja teiseks alusta päeva hommikujooksuga.
Ciudad de las Artes y las Ciencias ehk kunstide ja teaduste linn
Ciudad de las Artes y las Ciencias ehk Kunstide ja Teaduste Linn on Valencia kõige ikoonilisem kaasaegse arhitektuuri kompleks, mis asub endise Turia jõe sängis. Kuigi olin seda piltidelt palju näinud, oli see päriselus veelgi muljetavaldavam.
Kompleks koosneb mitmest futuristlikust hoonest, mis on pühendatud teadusele, kunstile ja kultuurile:
- L’Hemisfèric: silma kujuline hoone, mis sisaldab IMAX kino ja planetaarumi.
- Museo de las Ciencias Príncipe Felipe: interaktiivne teadusmuuseum.
- L’Oceanogràfic: Euroopa suurim akvaarium, kus saab tutvuda mereelukatega üle kogu maailma.
- El Palau de les Arts Reina Sofía: Valencia ooperimaja, mis pakub maailmatasemel etendusi.
- L’Umbracle: jalutusgalerii, kus ühes otsas toimuvad üritused ja teises saab tasuta jalutada.
- L’Àgora: mitmekülgne sündmuskeskus.
Kui on rohkem aega, tasub kindlasti mõnda neist hoonetest ka seestpoolt avastada. Aga isegi väljast imetledes on see kompleks suurepärane. L’Umbracle galerii on näiteks ideaalne koht tasuta jalutamiseks. Kogu linnak on ideaalne koht fotosessioonideks ja ilusate piltide tegemiseks.
Soovitus: Kõige ilusam on see koht enne päikeseloojangut kuldse tunni ajal või varahommikul vahetult pärast päikesetõusu, mil valgus loob maagilise atmosfääri.
Okeanograafiakeskus / L’Oceanografic
Üks tuntumaid kohti Valencia Kunstide ja Teaduste Linnas on Okeanograafiakeskus (L’Oceanogràfic), mis on Euroopa suurim akvaarium. Keskus on jaotatud erinevateks tsoonideks, mis esindavad maailma erinevaid merikeskkondi – alates Arktika pingviinidest kuni troopiliste korallriffideni. Üks silmapaistvamaid atraktsioone on suur merealune tunnel, kus külastajad saavad kõndida läbi hiiglasliku akvaariumi, samal ajal kui kalad ja haid ujuvad nende kohal. Keskuses pannakse suurt rõhku ka hariduslikule poolele.
Okeanograafiakeskus oli sõprade poolt üks enim soovitatud kohti ja seda peetakse üheks parimaks omataoliseks. See on kindlasti suurepärane koht lastega külastamiseks. Täiskasvanuna, kes reisib ilma lasteta, väldin ma aga loomaaedu ja akvaariumeid, eriti pärast seda, kui olen neid loomi ja vee-elukaid looduses vabalt ujumas näinud.
Trendikas Ruzafa linnaosa
Ruzafa on üks Valencia trendikamaid ja elavamaid linnaosasid, tuntud oma boheemlasliku atmosfääri poolest. See piirkond on täis stiilseid kohvikuid, restorane, baare, kunstigaleriisid ja butiikpoode, mis pakuvad autentset ja värvikat elamust. Õhtuti elavneb Ruzafa veelgi, kui inimesed kogunevad naabruskonna baaridesse ja terrassidele, et nautida head toitu ja jooke.
Kui otsite kvaliteetset kohvi või head restoranikogemust, on Ruzafa kindlasti õige koht. See on ka diginomaadide lemmiklinnaosa, kust leiab mitmeid töötamiseks sobivaid kohvikuid ning rahvusvahelist seltskonda. Ka meie veetsime terve kuu Ruzafas ja sealsest atmosfäärist sai tõeline lemmik. Ruzafa asub vaid 20-minutilise jalutuskäigu kauguselvanalinnast, mis teeb selle ideaalseks nii lühemaks külastuseks kui ka pikemaks peatumiseks.
🍽️ Kohvikud ja restoranid, mida soovitan Ruzafas külastada on:
- Cult Cafe – kohvi, pagaritooted, brunch
- Casa Raiz – kohvi, pagaritooted, brunch, arvutiga töötegemine
- Blackbird – brunch
- Docta Specialty Coffee – kvaliteetkohvi
- FAV – kvaliteetkohvi
- Lambrusquería Conde Altea – Itaalia restoran
- La Casa Viva Ruzafa – IMELINE vegan restoran
Colóni turg / Mercado de Colón
Rusafa linnaosas asub Colóni turg (Mercado de Colón), mis silma paistab oma kauni turuhoonega. Kuigi hoone algselt rajati toiduturuks, on tänapäeval Colóni turg koduks restoranidele, kohvikutele, baaridele ja mõnele butiikpoele.
Hoone ise on arhitektuuriline pärl ja kindlasti väärt imetlemist. Siiski ei jätnud sealsete söögikohtade atmosfäär ja kvaliteet kõige paremat muljet, eriti võrreldes teiste Rusafa restoranidega. Parim on ise järgi vaadata, ja kuna Colóni turg jääb tee peale vanalinnast Ruzafasse jalutades, on seda lihtne külastada.
Paella – Valencia rahvustoit
Paella on Valencia köögi sümbol ja üks Hispaania tuntumaid roogasid. See klassikaline riisiroog pärineb Valencia regioonist ja valmistatakse laial madalal pannil, kasutades Bomba riisi, kana, jänest, rohelisi ube ja safranit.
Valencias on paella proovimine kohustuslik, ja võimalusi selleks leidub rohkelt. Tavaliselt saab restoranis paellat tellida minimaalselt kahe portjoni kaupa, kuna väiksemaid panne ei kasutata. Samuti tasub arvestada, et serveerimine võtab umbes 45 minutit. Kui soovite väiksemas koguses paellat, siis soovitan keskturule minna, kust saab seda kaasa osta. Parim koht paella nautimiseks on Valencia lähedal asuv Albufera rahvuspark, millele viitan lähemalt allpool.
🍽️ Restoranid, kus Valencias paellat proovida on:
- Goya Gallery
- Palace Fesol
- El Infante
- Canela
- Tasquita
Soovitus: Kui plaanid külastada soovitatud paella restorani, broneeri kindlasti laud eelnevalt.
Parimad vaated: Atenea Sky katusebaar
Kui soovite nautida Valenciat kõrgemalt, tasub sammud seada vanalinnas asuvasse Atenea Sky katusebaari. Kuigi see baar ei ole odav, on vaated kuldse tunni ajal tõeliselt imelised. Lisaks kokteilidele tuleb maksta ka väikest sissepääsutasu.
Soovitus: Kui saad, broneeri laud ette, aga kui see pole võimalik, siis minge kohale vähemalt kell 17-18, kui rahvast on veel vähem. Õhtuti on baaris vahel ka DJ, mis lisab atmosfäärile veelgi võlu.
Valencia rannad ja promenaad
Mis teeb ühest linnast ideaalse linna? Loomulikult rand ja meri. Valencia puhul on selleks Malvarossa, linna kõige kuulsam rand, mis on tuntud oma pika promenaadi ja laia rannariba poolest. Kesklinnast on sinna kõige mugavam sõita rattaga – see võtab vaid umbes 15 minutit. Samuti saab randa hõlpsalt ühistranspordiga, mis võtab umbes 30 minutit.
Malvarossa ei ole väike, hubane kristallselge veega lahesopp, vaid väga aktiivne ja lai linnarand. Promenaad on täis (üsna kalleid) restorane, kohvikuid ja baare. Õhtuti muutub piirkond veelgi elavamaks, pakkudes kontserte, pidusid ja isegi näiteks salsaüritusi. Kui plaanid ranna ääres paellat süüa, tasub koht restoranis eelnevalt broneerida.
Soovitus: Kui otsid elavat muusikat ja mõnusat atmosfääri, suundu ranna lähedal asuvasse La Fabrica de Gel baari, kus toimub pea igal õhtul mõni üritus. Sissepääs on tavaliselt tasuta.
Kui eelistad aga rahulikumat randa, suundu mööda rannikut Albufeira poole, kus on pikk rannariba ja ilusad rannad nagu Platja del Saler, Platja de la Devesa, Playa de El Perellonet. Meie kohalikud sõbrad ütlesid, et nemad eelistavad neid iga kell Malvarossale. Jällegi ainult lühikese rattasõidu kaugusel.
Kaunite Kunstide muuseum / Museo de Bellas Artes
Kaunite Kunstide Muuseum / Museo de Bellas Artes
Museo de Bellas Artes on üks Hispaania tähtsamaid kunstimuuseume, mis on kuulus oma muljetavaldava kunstikogu poolest. Ajaloolises barokkpalees asuv muuseum esitleb teoseid nii keskajast kui ka kaasaegsest ajastust, sealhulgas selliste suurmeistrite nagu Goya, Velázquezi ja El Greco loomingut.
Lisaks maalidele leiab muuseumist ka skulptuure, graafikat ja dekoratiivkunsti. Eraldi saalid on pühendatud Valencia kunstnikele, andes ülevaate piirkonna kunstipärandist ja traditsioonidest.
Valencia toidukultuur: restoranid ja kohvikud
Toit on Hispaanias reisides oluline osa elamusest ja Valencia pole erand. Siin on mõned restoranid ja kohvikud, mis meile eriti meeldisid. Kui soovid neid kohti meeles pidada, saad need ka Instagramis salvestada siin.
- Lambrusquería Conde Altea (Ruzafa) – Itaalia restoran
- Bodega La Rentaora (El Carmen) – hea ja odav tapase baar
- Almalibre Açaí House València (El Carmen) – brunch
- Paella: Goya Gallery, Palace Fesol, El Infante, Canela, Tasquita
- Casa Raiz (Ruzafa) – lemmikkohvik töötamiseks (väike) ja hea kohvi
- Docta Specialty Coffee (Ruzafa), FAV – hea kohvi
- La Fabrica de Gel (rannapiirkond) – elav muusika
Soovitus! Üks odav ja maitsev toit on Hispaania tortilla ehk omlett, mida müüakse ka supermarketis. See oli üks meie lemmikuid mugavustoite hommikuks, lõunaks, õhtuks või piknikule.
Mida teha Valencia ümbruses?
Valencia ei paista silma mitte ainult oma linnaelu, vaid pakub ka mitmeid huvitavaid tegevusi lähiümbruses alates väikest mägiküladest kuni rannikulinnade ja matkaradadeni. Siin jagan vaid neid kohti, mida meil oli võimalus külastada.
Lisaks ratta ja autoga reisidele lendasime üheks nädalavahetuseks hoopis näiteks Menorcale, kuhu saab Valenciast Ryanairiga soodsalt ja kiiresti.
1. Albufeira rahvuspark
Albufera rahvuspark, Valencia lähedal asuv looduskaitseala, on tuntud oma laguuni ja märgalade poolest. See on ideaalne koht poolepäevaseks põgenemiseks linnast – kas jalgratta või bussiga.
Park pakub kauneid vaateid riisipõldudele ja rahulikule järvele. Populaarsed tegevused on paadisõit järvel, eriti päikeseloojangul, ja kohaliku paella proovimine. Paljud väidavad, et paella päritolu on just Albuferast.
Meie otsustasime Albufera külastada rattaga. Üks suund on umbes 16 kilomeetrit, ja tee peal on mitmeid ilusaid randu, millest rääkisin eelnevas peatükis. Seega on hea mõte ühendada Albufera külastus rannas lesimisega. Broneerisime lõunaajaks laua ühes paella restoranis. Kui plaanite sama, siis soovitan kindlasti laud ette broneerida, kuna hoolimata paljusest restoranide valikust olid peaaegu kõik kohad täis.
2. Montanejos – matkamine ja termaalveebasseinid
Montanejos asub Valenciast umbes 90 kilomeetri kaugusel ja pakub kauneid mägimaastikke ja looduslikke allikaid, kus ujuda. See on ideaalne koht, kus nautida matkamist, allikates ujumist ja loodust. Parim aeg külastamiseks on kevadel või sügisel, kui ilm on meeldiv ja loodus on täies hiilguses. Montanejosi saamiseks on vaja autot – meie rentisime selle päevaks Discovercars platvormi kaudu.
Soovitan uurida täpseid matkaradasid Alltrailsis. Üks huvitavamaid kohti on Chorro de Montanejos, Arenóse veehoidla ülevoolukanal, mis paiskab suurel hulgal vett välja.
Ärge unustage kaasa võtta ujumisriideid, et pärast matka lõõgastuda termaalveebasseinis. Samuti on termaalveebasseini võimalik külastada ilma matkamata, kuna sinna pääseb ilusti autoga.
3. Granadella rand ja Javea matk
Javea (või Xàbia) asub Valenciast umbes 100 kilomeetrit lõuna pool. See on ideaalne sihtkoht nii matkamiseks kui ka rannas lõõgastumiseks. Sinna saamiseks peaks rentima auto.
Meie valisime Javeas ringikujulise matkaraja, mis pakub suurepäraseid vaateid Granadella looduspargile ja kristallselgele Vahemerele. Tee peale jääb Granadella rand, mis on küll kivine, aga üks kaunimaid, mida Hispaania mandril olen näinud. Plaanisime seal teha lühikese peatuse, kuid rannailu ja rahulik atmosfäär võlusid meid nii väga, et sellest kujunes mitmetunnine puhkus. Rannas on ka mõned rannabaarid, kus saab lõunat süüa ja veini nautida.
See oli üks minu lemmikuid väljasõite – kindlasti soovitan! Kui matkata ei soovi, saab rannale ka autoga lähemale sõita.
4. Alicante linn
Alicante on Valenciast umbes 170 kilomeetrit lõuna pool asuv rannikulinn, mis sobib ideaalselt päevaseks väljasõiduks. Sinna saab Valenciast nii bussi kui ka rongiga. Meie valisime auto, mis võimaldas teel Alicantesse peatuda ka väiksemates kohtades.
Alicantes on kaunis vanalinn, muljetavaldav Santa Bárbara kindlus Benacantili mäel ning mitmed kaunid rannad, näiteks Playa del Postiguet. Kuigi Alicante vanalinn oli võrreldes Valenciaga lärmakam ja turistiderohkem, on linna kuurortlik atmosfäär omaette kogemus. Linna kompaktne ülesehitus muudab liikumise lihtsaks, kuna rand ja promenaad on kesklinnast vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel.
Meie lühike külastus jättis igati positiivse mulje, mistõttu võiks sinna tulevikus veelgi naasta.
Valencia: kasulik reisiinfo
Kuidas minna Valenciasse?
Valenciasse on kõige lihtsam minna AirBalticu lendudega, mis teevad ümberistumise Riias. Tihti leiab häid pakkumisi ka Lufthansaga, lennates läbi Zürichi või Frankfurdi. Kui plaanid külastada ka teisi Hispaania linnu, tasub vaadata lende Alicantesse, Madridi (loe Madridi kohta siit) või Barcelonasse.
Soovitan hoida silm peal trip.ee Valencia lennupakkumistel siin.
Mitu päeva on vajalik Valencia külastamiseks?
Valencia on suurepärane sihtkoht linnapuhkuseks, kus 3-4 päevaga jõuab rahulikult peamised vaatamisväärsused läbi käia. Samas pakub linn tegevust ka palju pikemaks viibimiseks. Ise veetsin Valencias kuu aega ja igav ei hakanud – kuigi tegime samal ajal ka kaugtööd ja elasime rutiinsemat elu.
Valencia ilm: mis on parim aeg külastamiseks?
Valencia ilm on enamasti soe ja päikeseline, mistõttu on see aasta ringi külastamiseks sobiv. Parim aeg Valencia külastamiseks on aga kevadel (märtsist maini) ja sügisel (septembrist novembrini), kui temperatuurid on meeldivalt soojad, kuid mitte liiga kuumad. Suvekuudel (juuni-august) võib temperatuur tõusta üle 30 °C, mis võib linnaekskursioonide jaoks olla liiga palav. Samas on see hea aeg rannapuhkuseks. Talvel on Valencia ilm pehme, kuid jahedam, sobides hästi linna avastamiseks, ilma et oleks liiga palju rahvast.
Ühistransport ja ringiliikumine Valencias
Valencias on ühistransport hästi arenenud ja mugav, mistõttu on linnas liikumine lihtne.
Siin on mõned peamised võimalused:
- Metroo: Valencia metroosüsteem on kiire ja efektiivne, ühendades kesklinna äärelinnade ja lennujaamaga.
- Bussid: Bussivõrk katab kogu linna ning on ideaalne viis, kuidas jõuda kohtadesse, kuhu metroo ei vii. Bussiliinid on tihedad ja mugavad, kuigi tipptunnil võivad bussid olla rahvast täis.
- Jalgrattad: Valencia on jalgrattasõbralik linn, kus on palju rattateid ja -radu. Valenbisi-nimeline jalgrattarenditeenus on populaarne nii kohalike kui turistide seas. Linn on suhteliselt tasane, mis teeb rattasõidu mugavaks ja kiireks liikumisviisiks. Jalgratas oli minu lemmiktranspordivahend Valencias!
- Jalgsi: Valencia vanalinn ja kesklinn on üsna kompaktsed, mistõttu on paljud huvipunktid jalgsi kergesti ligipääsetavad. Jalutades saab avastada ka väiksemaid tänavaid ja avastada varjatud pärle.
- Taksod ja sõidujagamisteenused: Taksod on Valencias saadaval igal pool ning sõidujagamisteenused nagu Uber ja Cabify on samuti olemas. Neid on mugav kasutada, kui soovite kiirelt ühest kohast teise liikuda.
Pileti ostmiseks on mitu võimalust (vaata siit), aga peamised variandid reisijate hulgas on:
- Üksikpiletid: sel juhul saad kasutada viipemakset või kasutada piletiautomaati. Mina kasutasib vaid viipemakset.
- SUMA: reisikaart, mille peale saab laadida pileti. Valikus on näites 10 korra kaart või ajalise kehtivusega kaart (nt 24, 48, 72). Kaart on tsoonispetsiifiline – kui olete selle lisanud, saate seda kasutada ainult selles konkreetses tsoonis reisimiseks. Meie kasutasime SUMA 10 ehk ostsime kümne korra kaardi, mida jagasime.
Autorent
Ainult Valencias liiklemiseks autot tarvis pole. Väljasõitude jaoks soovitan rentida auto, mida tegime ka meie.
Auto rentisime Discovercars platvormi kaudu. Tegu pole autorendifirmaga, vaid lehega, mis vahendab erinevaid pakkumisi. Kindlasti soovitan juurde võtta täiskindlustuse – kas Discovercars platvormi kaudu või autorendifirmalt. Samuti pakuvad ka mõned krediitkaardid täiskindlustust (nt Swedbank Platinum).
Kokkuvõte
Valencia muutus meie jaoks selle kuu ajaga väga koduseks. See on linn, kus kujutame end ka pikemalt elamas. Rannikuäärne, kultuuri ja elamusi täis sihtkoht, mida kahe käega soovitan igale linnareisihuvilisele.
- ÜHISTRANSPORT | Väga hea metrooühendus lennujaama, linnaosade ja oluliste vaatamisväärsuste vahel.
- AUTORENT | Discovercars lehe kaudu
- TAKSO | Uber, Cabify
- SULARAHA & KAARDIMAKSE | Kasutusel on euro ja igal pool saab kaardiga maksta. Sularaha kordagi vaja ei olnud.
- INTERNET | Saab kasutada EU siserändlust.
- TUURID | GetYourGuide
Lisa kommentaar