Kui mõtled India kaootilistele linnadele ja rahvarohketele turgudele, siis Lõuna-Goa on nagu täiesti teine maailm. Veetsime seal kaks nädalat, kombineerides kaugtööd ja rannapuhkust. Elu kulges rahulikus tempos – hommikud jooga ja rannaga, päevad ja õhtud tööga. See oli ideaalne paus kiirest reisitempost ja India intensiivsetest linnadest.
Lõuna-Goa osutus täpselt selliseks, nagu lootsime – vaiksed rannad, soe merevesi ja sõbralikud inimesed. Jagangi postituses, kuidas nägi välja meie kahenädalane Lõuna-Goa elu, miks see koht sobis suurepäraselt nii töötamiseks kui ka puhkamiseks ja missuguseid soovitusi annaksin teistele reisijatele.
📷 Kui sa mind veel Instagramis ei jälgi, siis soovitan seda teha, kuna seal jagan rohkem ja jooksvalt oma reisidest. Pane follow @hiieliinreisib.
Vaata ja salvesta Lõuna-Goa Instagrami postitused: Esimene nädal Lõuna-Goas, kaugtöö Lõuna-Goas, hommikud Lõuna-Goas (video)
Kaugtöö ja puhkus Indias: 2 nädalat Lõuna-Goas
Miks valisime just Lõuna-Goa?
Meie reis Indiasse kestab kokku viis nädalat – terve selle aja teeme ka kaugtööd. Teadsime kohe, et vähemalt kaks nädalat soovime veeta rahulikumas rannaäärses piirkonnas. Kuna samal ajal tuleb ka tööd teha, ei saa me olla täiesti eraldatud kohas, vaid oluline on stabiilne internetiühendus. Goa tundus selleks ideaalne paik. Erinevalt ülejäänud Indiast on Goa oma Portugali võimuaja tõttu päris teistsugune – nii arhitektuuris, toidus kui ka kultuuris. Goa pealinn Panjim on hea näide – järsku on templid asendunud kirikutega, vanalinn täis värvilisi majakesi ja mosaiikplaate. Kõik on natuke tsiviliseeritum, liikluski veidi organiseeritum.
Panjimis veetsime vaid paar päeva ja suundusime edasi Lõuna-Goasse, täpsemalt Palolemi ja Patnemi piirkonda. Aga miks just Lõuna-Goa? Tegelikult küsisin arvamust oma India sõpradelt. Nad ütlesid, et Põhja-Goa, nagu Anjuna, on väga rahvarohke ja peamiselt peopubliku jaoks – vene-iisraeli peopiirkond, nagu nad seda kutsusid. See ei tundunud just see atmosfäär, mida otsisin.
Lõuna-Goa pakub just seda, mida siia tulime otsima – rahu, sooja kliimat, kauneid randu, head toitu, stabiilset internetti, joogat ja mõningaid tööks sobivaid kohvikuid. Kõik, mida vajame, et töö ja puhkus sobituksid ideaalselt. Inimesed on sõbralikud ja mitte sugugi pealetükkivad, nagu tihti arvatakse Indiast. Meie lemmikrand, Patnem Beach, on puhas ja rahulik – just see, mida soovisime.
Kuidas minna Lõuna-Goasse?
Lend Eestist Indiasse
Eestist Goa poole teekonda alustades on kõige lihtsam esmalt lennata New Delhisse või Mumbaisse. Finnair pakub kiiret ja mugavat marsruuti – kiire ümberistumine Helsingis ning sealt 7 tundi New Delhisse. Alternatiivina võib vaadata Turkish Airlinesi pakkumisi Mumbaisse. Häid pakkumisi leiab tihti ka trip.ee või reisidiilid.ee lehelt.
India siselennud
India siselende opereerib peamiselt IndiGo, mis on usaldusväärne ja mugav variant. Kastuasime neid kõikideks India siselendudeks. Sama lennufirma kaudu lendasin ka Nepali ja tagasi. Piletid ostsin alati otse nende kodulehelt.
Goa lennujaamad
Goas on kaks lennujaama:
- Dabolim Airport (GOI, ICAO: VAGO): Asub Goa lõunaosas, 30 km Panjimist allpool. See on populaarsem turismisihtkohtadele lähedal asuv lennujaam. Palolem Beach asub umbes 60 kilomeetri kaugusel, mis võtab autoga ligikaudu 1,5 tundi.
- Mopa Airport (MOP): Goa uusim lennujaam, mis asub Panjimist 30 km põhja pool.
Meie lendasime Mopa lennujaama, kuna Jaipuri otselend viis ainult sinna. Veetsime alguses ka mõne päeva Goa pealinnas Panjimis. Tagasilennuks kasutasime Dabolim lennujaama, kust suundusime Keralasse Kochisse.
Kuidas saada lennujaamast Palolemi, Lõuna-Goasse?
Kõige mugavam viis lennujaamast Palolemi jõudmiseks on takso. Goas pole Uberit ega Olat ja domineerivad on kohalikud taksoteenused. Seega võrreldes ülejäänud Indiaga on takso võtmine veidi keerulisem. Soovitan kasutada Goamiles rakendust, kus sõidu hind on kindlaks määratud ja maksta saab nii sularahas kui ka äpi kaudu. Rakenduse laadisin lennujaamas ning kasutasime seda mitmel korral. Äpi kaudu maksmiseks peate sinna süsteemi raha laadima.
Varuge lennujaama minekuks aega, sest lndia liiklus on aeglane ja ootamatu – oleksime peaaegu Goast lahkudes oma lennust maha jäänud.
Meie eluolu Lõuna-Goas
Elukoht – Palolem Garden Estate
Elasime Goa lõunaosas, Canacona linna lähedal, Palolemi ja Patnemi rannakülade vahel. Need on väikesed ja rahulikud paigad, kus leidub mitmeid söögikohti, joogastuudiod ja lihtsamaid majutusvõimalusi. Luksust siit otsima ei pea – isegi kuurordiks nimetatud kohad tundusid pigem tagasihoidlikud.
Kuna teeme ka kaugtööd, vajasime pisut mugavamat elupaika kui tavaline rannaäärne “hütt”. Õnneks leidsin Palolem Garden Estate kortermajas praktilise ja hubase korteri, mis ületas isegi ootusi. Korteris oli olemas kõik vajalik: magamistuba, avatud elutuba, töölaud ergonoomilise tooliga, kaks suurt rõdu, kööginurk kokkamiseks, konditsioneer ja kiire WiFi. Majas oli ka bassein ja turvamees, kuigi basseini me kordagi ei kasutanud.
Esialgu kartsin, et koht jääb rannast liiga kaugele, kuid tegelikult oli Palolemi rannani kõigest 10 ja Patnemi rannani 15 minutit jalgsi. Ümbruses oli mitu head söögikohta ja kohvikut, nii et igapäevaeluks piisas täiesti jalgsi liikumisest.
Ometi rentisime ka mootorolleri, et vajadusel kiiremini liikuda ja näiteks Canacona linna pangaautomaadi juurde sõita. Airbnbi omanik aitas rolleri rentimisega, mille hind oli vaid 3,50 eurot päevas. Nagu mainisin, siis tuntud taksoäpid siin ei toimi ja kohalikul Goamilesil on lõunas vähe autosid. Ilma rollerita oleks kõige lihtsaim liikuda tuk-tukiga, kuid meie korteri ette nad ei sõida.
Majutuse hind oli meie kahe nädala (täpsemalt 13 öö) eest 534,66 eurot, mis teeb 41 eurot öö kohta. Kuigi Indias saab ööbida ka oluliselt soodsamalt, aga meil diginomaadidena on natuke teised kriteeriumid.
Palolem Garden Estate:
- The Milagres – meie korter, 1 magamistoaga
- Palolem Comfy and Cozy Apartment – veel üks 1 magamistoaga korter samas majas
- Palolem garden estate – 2 magamistoaga korter samas majas
Tööpäevad ja rutiin Lõuna-Goas
Pole ilmselt üllatus, et Aasias on aeg Eestist ees – Indias tegelikult ainult 3,5 tundi. See tähendab, et meie tööpäev algas umbes kell 13/14 ja lõppes kell 22/23. Selline graafik võimaldab valgest ajast maksimumi võtta.
Meie päev Goas algaski umbes kell 6–7 – jalutuskäik rannas, joogatund, ujumine, mõnus hommikusöök raamatu seltsis ja seejärel veel üks ujumine. Tundub idülliline, eks? Ja ongi!
Samas tiksub kuklas pidevalt mõte: mis kell on? Kas peame juba koju minema? Mis koosolekud täna ees ootavad? Kui õhtul kell 22/23 arvuti kinni paneme ja magama läheme, pole sugugi haruldane, et näen unes veel intervjuusid ja tööasju. 😴
Ühesõnaga – oleme täiega hommikuinimesed. Brasiilias ja Argentinas, kus alustasime tööd kell 6–7 hommikul, tundus see graafik palju paremini sobivat. Töö- ja vaba aja eraldamine oli lihtsam ning puhkamiseks jäi rohkem energiat. Ja rga mulle se ju üllatus polnud, sest ka Vietnamis kaugtööd tehes tundsin sama. Samas tean väga paljusid, kellele just Aasia õhtune graafik ideaalselt sobib.
Siiski oli Goa kaks nädalat kõige stabiilsem osa Indiast ning leidsime endale päris mõnusa rutiini.
Meie päevakava Goas nägi välja midagi taolist:
- 7:00 äratus
- 8:00.-9:30 Hatha jooga – Shiva Yoga Centre – Palolem Beach
- 9:30-10:30 Hommikusöök
- 10:30-12:30 rand, jalutuskäik, ujumine
- 12:30-13:30 Kodused toimetamised, blogi, ettevalmistus tööpäevaks
- 13:30-22:00 Tööpäev > kui kohvikus töötame, siis lõuna seal
- 22:00-23:00 Õhtusöök, Netflix ja tšill
- 23:00/24:00 Öörahu
Internetiühendus ja elektrikatkestused
India internet on meid üldiselt meeldivalt üllatanud. Juba lennujaamas tegime Airteli e-SIM-kaardi, mis sisaldab päevas 1,5 GB andmemahtu. Suuremates linnades nautisime pidevat 5G-ühendust, Palolemis oli see enamasti 4G. Samuti oli meie Airbnb korteri WiFi üsna hea – seda kontrollin alati ööbimiskohta broneerides, kuna töötamiseks on stabiilne ühendus hädavajalik.
Siiski tuleb arvestada elektrikatkestustega, mida esines vähemalt paar korda päevas. Need ei olnud küll nii ulatuslikud kui näiteks 4 aastat tagasi Sansibaril, kuid piisavalt häirivad. Õnneks aitas hädaolukorras alati mobiilne internet ja hotspot.
Üks kõige suurem katkestus juhtus kohe esimesel Lõuna-Goa tööpäeval – elekter kadus kogu külas umbes kolmeks tunniks. Õnneks oli meie lemmikkohvikus The Mill varugeneraator, tänu millele töötas WiFi, kuid seadmeid laadida ei saanud. Sellest õppisime, et arvuti, telefon ja akupank tuleb alati täis hoida, et ootamatusteks valmis olla.
The Mill – parim kohvik töötegemiseks
Palolem ei ole kindlasti selline diginomaadide paradiis nagu Bali või Portugal, kus töötamiseks sobilikke kohvikuid leidub igal nurgal. Söögikohti on siin küll palju, kuid enamik neist ei ole mõeldud pikemaks töötegemiseks – pigem sobivad nad tunnikeseks.
Kuigi meie korteris oli mugav ja tööks sobiv keskkond, meeldib meile aeg-ajalt olla inimeste keskel. Nii veetsimegi sageli 2–4 tundi kohvikus tööd tehes. Parim koht selleks oli The Mill, mis on populaarne nii hommikusöögi kui ka brunch’i armastajate seas. Seal on olemas varugeneraator, mis tagab WiFi-ühenduse ka elektrikatkestuste ajal – suur pluss Lõuna-Goas!
Toiduvalik on seal põnev, peamiselt taimetoit ja pigem läänelikud road. Samuti valmistavad nad tõeliselt head kohvi. Kuigi mulle väga meeldib India toit, oli mõnus vahel midagi muud nautida.
Kohvikus leidub ka teisi kaugtöötajaid, mis tekitab mõnusa atmosfääri. Miinuseks on ehk populaarsus – lõuna ajal on tihti raske kohta leida. Lisaks võib keset päeva üsna palavaks minna, kuna ruume jahutavad vaid mõned ventilaatorid. Siiski kujunes The Mill meie igapäevaseks lemmikuks!
Vaba aeg ja lõõgastus
Hommikud ja nädalavahetused olid meil vabad, mis kulusid peamiselt jooga, ranna, ujumise, söömise ja niisama olemise peale. Hulka muidugi ka igapäevast elu-admini ja selle blogi kirjutamist. Goas olemise ajaks ei teinud me erilis plaane üldse. Suur osa inimesi tulebki siia jooga pärast või rannapuhkuseks. Ümbruses on ka mõned kosed ja muud vaatamisväärsused, aga pärast Islandi reisi ei tundu kosed enam väga põnevad.
Hommikune hatha jooga
Üks minu väheseid eesmärke Goas oli leida endale tore joogakoht. Pidev istuv töö, sageli mitte kõige ergonoomilisemas asendis, annab paratamatult tunda. Mõned aastad tagasi käisin regulaarselt joogatundides, ja see mõjus nii kehale kui ka vaimule väga hästi. Goa tundus ideaalne paik, kus taas joogaga järje peale saada.
Joogaõpetajaid leidub siin tõesti palju, kuid paljud neist on pärit Euroopast. Soovisin leida kohaliku õpetaja, et kogemus oleks võimalikult autentne. Nii sattusime Shiva Yoga Centre’isse, mille leidsin Google Mapsist. Tänu headele arvustustele otsustasime kohe esimesel päeval keskuse üle vaadata.
See ei ole suur joogakeskus, vaid hubane katusealune, kus tunde annab umbes 40-aastane meesterahvas, kes on joogaga tegelenud suurema osa oma elust. Meile meeldis seal kohe esimesel korral nii palju, et ei hakanudki teisi kohti proovima. Nii sai meie hommikuseks rutiiniks kell 8:00–9:30 Hatha jooga tund viis korda nädalas ehk argipäeva hommikuti.
Shiva Yoga Centre asub Palolem Beachist umbes 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel ja pakub Hatha jooga tunde viis korda päevas, kõik kestusega 1,5 tundi. Ette broneerima ei pea, ja ühe tunni tasu on 5 eurot (500 INR). Tund koosneb mitmesugustest venitustest, millele järgneb pool tundi hingamisharjutusi ja meditatsiooni. Seal kuuldud mantrad jäid sageli terveks päevaks kummitama.
Soovitan kindlasti seda kohta, kui satute Palolemi piirkonda. Lisaks pakub Shiva joogat ka online-tundidena Zoomi kaudu – võib-olla jätkame temaga isegi distantsilt. 🧘♀️
Lõuna-Goa rannad
Pärast hommikust joogatundi suundusime tavaliselt randa, et jalutada, ujuda ja nautida sooja ookeaniõhku. Veetemperatuur oli oodatust soojem – novembris ligi 30 kraadi – nii et päris jahutust see ei pakkunud. Mõnel päeval olid suuremad lained, kuid võrreldes näiteks Brasiilia või Portugali randadega olid need palju rahulikumad. Kuigi Indiast ei leia läbipaistva helesinise veega randu (välja arvatud Andamani saartel), on siin kõik vajalik mõnusaks puhkuseks olemas. Võrreldes Vietnami Da Nangi ja Phu Quoci randadega olid Lõuna-Goa rannad ilusamad ja puhtamad.
Palolem Beach
Lõuna-Goa üks tuntumaid randu on Palolem Beach, mille ümbruses leidub palju söögikohti ja majutusi. Palolemit soovitasid mitmed eestlased kui rahulikumat ja puhtamat alternatiivi Põhja-Goa peorandadele. Siiski tundsime esialgu veidi pettumust – rand oli täis paate, lehmi ja inimesi (eriti päeviti), ning tõusu ajal ulatub vesi üsna kaugele, jättes rannaliiva enamasti märjaks.
Kõige mõnusam osa rannast asub paremas ääres, kus saab üle jõe ronida kivide otsa ja nautida ilusat vaadet rannale. See on eriti võluv varahommikul, kui rahvast on vähem.
Patnem Beach
Meie lemmikrannaks sai hoopis Palolemist natuke lõuna pool olev Patnem Beach. Nagu ennist mainisin, elasime meie nende kahe ranna vahepeal. Ka Patnemi ümber on mitmeid majutuskohti ja söögikohti, aga rand ise on tunduvalt ilusam, rahulikum, laiema rannaribaga ja puhtam. Igausugu müügimehi on vähe ja keegi sind väga ei sega. Samuti saab sealt jalutada kohe kõrval olevasse Rajba Beachi, mis on sisuliselt inimtühi.
Patnemil leidsime toreda restorani nimega Sea Front, kus sai tasuta päikesevarju ja -toolid, kui midagi tellida. Saime sealse teenindajaga kohe esimesel korral hea klapi peale, mistõttu käisime sinna tagasi mitmeid kordi. Samuti on neil ka väga head söögid – erilisteks lemmikutes said paneer tikka ja chicken masala. Mereannifännidele pakuvad nad ka värsket kala.
Sea Front Beach Huts Patnem pakub ka majutuse võimalust. Juhul kui me poleks kaugtööl, siis tunduks selline rannaäärne hütt Patnem Beachil väga tore variant.
Ka üks kohalik Goa tüdruk, kellega Jaipuris tutvusin, ütles, et Patnem Beach on tema lemmik. See pole küll täiesti üksik rand, aga pakub mõnusamt kombinatsiooni rahulikust ajaveetmisest ja samas ka mugavusi nagu toalett, dušš, söök ja rannatoolid.
Galgibaga Beach
Umbes 15 kilomeetri kaugusel Palolemist lõuna poole asub rahulik ja pikk liivarand nimega Galgibaga Beach. Seda soovitasid nii kohalikud kui ka mõned eestlased. Võtsime ühe hommiku ette umbes 15-20 minutilise rollerisõidu, et randa avastada.
Galgibaga Beach on tõesti kaunis – peaaegu inimtühi ja rahulik. Siiski leidub rannas mõni üksik majutuskoht ja restoran, mis sobivad neile, kes otsivad eraldatumat olemist. Suurte ja tugevate lainete tõttu ei olnud ujumine meie külastuspäeval väga mugav, kuid see võis olla ka erandlik.
Võrreldes Galgibaga ja meie lemmiku Patnem Beachi vahel eelistasime siiski viimast. Galgibagal puuduvad varjualused, mistõttu on päeval tulikuuma liiva peal lesimine üpriski ebamugav. Samuti on Galgibaga rohkem neile, kes otsivad täiesti rahulikku ja üksikut kohta – meie jaoks oli Patnem ideaalne tasakaal rahu ja mugavuste vahel.
Kokkuvõttes on Galgibaga Beach kindlasti ilus koht, mida tasub vähemalt korra külastada, eriti kui naudite vaikust. 🌊
Pisemad rannad ümbruses
Palolemi lähedal on ka väiksemaid ja väidetavalt väga erilisi randu, näiteks Kakolem Beach ja Butterfly Beach. Need kohad on tuntud oma ilusa looduse ja rahuliku õhkkonna poolest, kuid ligipääs pole alati kõige lihtsam.
Butterfly Beach on populaarne sihtkoht, kuhu saab ka paadiga Palolemi rannast. See rannake on ümbritsetud roheliste kaljudega ning pakub privaatsust ja maalilisi vaateid. Kakolem Beach, tuntud ka kui Tiger Beach, on üks Goa salajastest pärlitest, kuhu pääsemine nõuab rohkem vaeva – tee sinna on kitsas ja käänuline.
Meie otsustasime seekord suuremad seiklused vahele jätta, kuna Patnem Beach pakkus kõike, mida vajasime – rahu, mugavust ja mõnusat õhkkonda. Kui soov on aga avastada midagi teistsugust ja oled valmis natuke rohkem pingutama, tasub nende väikeste randade poole pilk heita. 😊
Massaaž
Goas leidub massaažisalonge igale maitsele – alates ajurveeda massaažidest kuni erinevate teraapiate ja meditatiivsete seanssideni. Samuti on rannas klassikalised massaažinaised, kes kõik reklaamivad oma teenuseid ajurveeda nime all. Vahel jäi tunne, et see on pigem müügilause kui autentne kogemus.
Kuna minu selg valutas pikast ja kehvast istumisest, tahtsin leida koha, mis päriselt aitaks. Nii sattusime Rahul’s Shanthi Healing Center peale, millel olid suurepärased arvustused Google’is. Broneerisime mõlemad Janisega tunnise deep tissue massaaži – ja see oli tõesti korralik. Kindlasti mitte lõõgastav elamus, vaid sügavalt lihaseid töötlev kogemus, mis pani kaelas ja seljas asjad paika.
Pärast oli mul terve päev tunne nagu oleksin läbi teinud mitmetunnise füüsilise treeningu. Kui otsid tõsist ja tõhusat massaaži, soovitan kindlasti Rahuli! 💆♀️
Söögikohad ja toiduelamused
Palolemi ja Patnemi kandis on ohtralt söögikohti, mis pakuvad nii Lõuna-Goa roogi, mereande kui ka natuke läänelikumaid roogasid. Lõuna-Goa on palju mõjutusi saanud ka Portugali köögist – Panjimis leiab mitmeid tuntud liha – ja kalaroogasid ning isegi pastel de natat. Muidugi on populaarsed kala – ja mereannikarri ning populaarne snäkk/hommikusöök masala dosa – sisuliselt läätse – ja riisijahust pannkook täidisega.
Suur osa toitudest on taimsed, aga kala ja kana leiab ikka ka. Seekord me isegi liiga palju ei katsetanud ja jäime truuks kohtadele, mis meeldisid.
Siin on mõned lemmikrestoranid ja – kohvikud Palolem ja Patnem Beach priikonnas:
- The Mill – läänelikum kohvik mõnusa atmosgäärgia, hea kohvi, hommikusöök ja brunch, vegan road, smoothie bowlid. Natuke tervislikumad toidud.
- Karma Cafe – hommikusöök, smoothe bowlid, üsna okei kohvi. Natuke tervislikumad toidud.
- German Bakery – kohe Palolemi ranna juures olev Nepali restoran. Hea koht hommikusöögiks.
- Sea Front (Patnem Beach) – rannarestoran, mis pakub suurepärast lõunasööki. Lemmikud olid chicken masala ja paneer tikka. Sõime seal ka hommikust mitu korda, aga see oli üsna keskpärane omeltt.
- Cantine indienne – Tanjore cuisine – vegan restoran, lemmikroog oli pumkin masala dosa. Koht ongi tuntud enda dosade poolest.
- Cafe Kashish – lihtne kohalik toidukoht hea hinna ja kvaliteedi suhtega.
Kokkuvõte ja soovitused
Meie kaks nädalat Lõuna-Goas Palolem Beachil möödusid kiiresti. Pärast 2 nädalat Nepalis ja aktiivset matka ning intensiivseid päevi Delhis ja Jaipuris oli mõnus natuke stabiilsemalt paigal olla. Kuna meil mõlemal oli väga tihe tööperiood ning tööpäevad venisid tihti südaööni, oli rahulik ja stressivaba ümbrus mõnus.
Paljud väidavad, et Goa pole “päris India”. Kuigi ma pole kindel, mida sellises mitmekesises riigis üldse “päriseks” nimetada, oli Goa tõepoolest täiesti teistsugune kui Jaipur, Agra või Delhi. Võrrelde eelnimetatud kohtadega oli veidi enam organiseeritust ja puhtust, aga ka selgeid Portugali mõjusid nii arhitektuuris kui atmosfääris. Lõuna-Goa, kus viibisime, on veel eriti rahulik ja sobib hästi, kui otsid lõõgastust ja lihtsamat elutempot.
Erinevalt paljudest India piirkondadest ei saanud me Goas erilist tähelepanu – keegi ei tahtnud pilte teha ega “jõllitanud”, nagu vahel Indiast arvatakse olevat. Prügi oli ikka, aga vähem kui mitmes teises kohas, mida oleme külastanud. Rannad olid üllatavalt puhtad ja ümbruskond sobis ideaalselt töö, puhkuse, jooga ja massaaži nautimiseks. Erilisi vaatamisväärsusi või seiklusi Lõuna-Goast ei leia, kuid vahel ongi hea lihtsalt rahulikult olla.
Kas läheksime tagasi? Miks mitte, aga maailmas on ka nii palju muid kohti, mida avastada.
Lõuna-Goa plussid ja miinused
Mis meile meeldis?
- Odav hinnatase
- Rahulikkus, üsna puhtad rannad ja kõik käe-jala juures
- Suur valik söögikohti
- Mitmed joogastuudiod
- Sõbralikud ja mitte pealetükkivad inimesed
- Väga soe merevesi
Mis meeldis vähem?
- Internetiühendus kehvem kui suuremates linnades, eriti õhtuti
- Elektrikatkestused
- Töötamiseks sobilikke kohvikuid oli vähe
- Puudub Uber ja Ola ning toimiv taksorakendus
Soovitused lühidalt
- Takso: GoaMiles – sobib pikemateks sõitudeks, Lõuna-Goas adhoc sõiduks pigem mitte. Sel juhul on parem tänavalt tuktuk leida.
- Rannad: lemmikrand Patnem Beach
- Söögikohad: The Mill, Seafront Restaurant
- Jooga: Shiva Yoga Centre
- Massaaž: Rahul’s Shanthi Healing Center
- Tuurid Goas: Getyourguide
Lisa kommentaar