Antigua oli meie esimene peatus Guatemalas. Ootused olid kõrged – Guatemalasse olen tahtnud reisida juba aastaid, ja see linn tundus ideaalne koht alustamiseks.
Veetsime siin nädala, kombineerides kaugtööd ja kohaliku elu avastamist. Antigua on üks ilusamaid ja omanäolisemaid koloniaallinnu, kus ma seni käinud olen – rahulik, värviline, mõnusa atmosfääri ja imeliste kohvikute ning restoranidega.
Selles postituses jagan meie kogemust Guatemala koloonialinnas Antiguas: mida teha, kus ööbida, mida süüa ja kuidas kohale jõuda.

📷 Kui sa mind veel Instagramis ei jälgi, siis soovitan seda teha, kuna seal jagan rohkem ja jooksvalt oma reisidest. Pane follow @hiieliinreisib. Antigua postitused: Antigua soovitused, Coffea kohvik
Antigua sissejuhatus ja tutvustus
Antigua asub Edela-Guatemalas, vaid 40 km kaugusel pealinnast Guatemala Cityst. Linna ametlik nimi on La Antigua Guatemala, ehk „Vana Guatemala“, kuna see oli kunagi riigi pealinn. Kuna 1773. aasta maavärinad muutsid suure osa linnast varemeteks, viidi pealinn mujale.
Mina arvasin alguses, et „Antigua Guatemala“ nimi on lihtsalt selleks, et seda Kariibi mere saarest eristada – aga ei, taust on palju põnevam. Tänapäeval kutsutakse linna lihtsalt Antiguaks, La Antiguaks või Antigua Guatemalaks.



Antigua on kindlasti üks ilusamaid koloniaallinnu, kus olen üldse käinud (ja neid olen Ladina-Ameerikas reisides omajagu näinud). Sel on oma karakter ja atmosfäär – jah, see on väga turistikas, aga midagi selles linnas lihtsalt võlub.
Vanad munakivitänavad, värvilised hooned, vaated vulkaanidele ja mõnus rahulik tempo teevad sellest koha, kus tahakski pikemalt olla. Ning mis eriti äge – kõik rahvusvahelised kiirtoiduketid nagu McDonald’s, Starbucks ja Taco Bell on siin kohandatud kohaliku stiiliga. Kuna linnal on karmid ehitusnõuded, ei tohi nad siia suvalist suurt logo ja klaasfassaadi püsti panna. Selle tulemusel leiad Antiguast tõenäoliselt maailma kõige ilusamad kiirtoidukohad, mis sobituvad täiuslikult koloniaalarhitektuuri vahele.



Kuidas minna Antiguasse?
Guatemala lennujaamast Antiguasse
Antigua on Guatemala reisimise üks tavalisemaid lähtepunkte. Riigi ainus rahvusvaheline lennujaam asub lähedalasuvas pealinnas Guatemala Citys, kuid enamasti soovitatakse pealinna külastus vahele jätta ja kohe Antigua poole liikuda. Just nii tegime ka meie.
GUA – La Aurora rahvusvaheline lennujaam asub Antiguast umbes 40 km kaugusel, kuid linnaliiklus võib olla väga aeglane, nii et sõit võib võtta 1–3 tundi. Meil kulus autojuhiga alla tunni. Lennujaam ise on väike, turvakontroll kiire, ja umbes 45 minutit pärast maandumist olime juba teel Antiguasse.
Ka siis, kui jõuate Guatemala Citysse hiljaõhtul või öösel, on võimalik võtta takso või broneerida autojuht ja kohe edasi sõita. Allpool mõned transpordivariandid:
- 🚐 Shuttle buss: Päevasel ajal on üheks populaarsemaks võimaluseks ette broneeritud shuttle-buss. Näiteks GuateGol pakub mitmeid väljumisi päevas ning sõit maksab umbes 18 USD (aga neid pakkujaid on veel). Shuttle viib sageli otse hotelli ukse ette. Samas tasub arvestada, et kui lend hilineb, siis shuttle teid ei oota ning raha tagasi ei pruugi saada. Samas oli lennujaama jõudes samuti shuttle pakkujaid, niiet seda võib saada ka ettebroneerimata.
🚙 Autojuht: Kõige mugavam vairant Antiguasse saamiseks on broneerida autojuht. Kuigi me alguses plaanisime võtta shuttle’i, selgus, et kahekesi jagades tuli autojuht hinnalt üsna samasse suurusjärku. Lisaks oli päev enne meie saabumist Guatemala Citys mõningaid rahutusi ja transpordiühendus oli häiritud, mistõttu tundus isiklik auto usaldusväärsem. Soovitame autojuhti otsida Facebooki grupist Visit Guatemala – Tips for travelers, kus valikuid on tõesti palju. Meie kirjutasime umbes neljale juhile ja valisime neist kõige mõistlikuma. Tasuda tuleb tavaliselt sularahas, kas kohalikus valuutas ehk quetzalites või USA dollarites. - 🚕 Takso ja Uber: Kui sul pole autojuhti ette broneeritud ja shuttle tundub ebamugav, võib kaaluda ka Uberit või tavalist taksot. Uber on üldiselt turvaline ja toimiv lahendus, kuigi sõltuvalt kellaajast võivad hinnad olla üsna kõrged. Tavaline takso on fikseeritud hinnaga ja kohapealt hõlpsasti saadaval. Isiklikult eelistaksin siiski autojuhti või shuttle-bussi, sest need on kindlamad ja rahakotisõbralikumad variandid.
Muudest Guatemala piirkondadest Antiguasse
Shuttle-buss
Juhul kui saabud Antiguasse mujalt kui lennujaamast, näiteks teistest Guatemala piirkondadest nagu Lake Atitlán, Flores või Semuc Champey (Lanquin), on kõige lihtsam ja turvalisem viis kohale jõudmiseks shuttle-buss. See on ka kõige levinum turistide transpordiviis Guatemalas ringi liikumiseks.
Shuttle-busse korraldavad mitmed firmad ning pakkujaid leidub peaaegu igas linnas ja külakeses. Meie kasutasime Guatemalas liikumiseks firmat Escobar Shuttle & Tours Antigua. Broneerimine käib WhatsAppi kaudu.
Chicken bus ehk kohalik buss
Samuti on võimalik Antiguasse (ja mujale Guatemalas) liikuda kohalike bussidega, mida kutsutakse värvikireva nimega “chicken buses”. Need on endised USA koolibussid, mis on ümber ehitatud ja erksavärviliseks maalitud ning neil on Guatemalas oma kindel koht igapäevases transpordis.
Chicken bus on kindlasti palju odavam kui shuttle-buss, kuid samas ka vähem mugav, aeglasem ja mitte nii turvaline. Tihti on need bussid väga täis, peatuseid palju ja pagas tuleb enamasti katusel transportida.
Samas – kui oled valmis natuke ebamugavuseks, siis on kohalik elamus garanteeritud.


Kus ööbida Guatemala Antiguas?
Antiguas leidub majutusvõimalusi igale maitsele, alates soodsatest hostelitest kuni koloniaalstiilis butiikhotellideni. Linn on väike ja kõik on tavaliselt jalutuskäigu kaugusel.
Meie ööbisime külalistemajas, mille valisime keskse asukoha, hinna, hea wifi ja töötamiseks sobivate ruumide tõttu – see sobis hästi kaugtöö tegemiseks. Kui oleksin olnud lihtsalt puhkamas, oleksin kindlasti valinud mõne armsa butiikhotelli, mis sobib hästi Antigua koloniaalse olemusega.
Ööbimine on Antiguas ülejäänud riigiga võrreldes pisut kallim. Samas on sageli kvaliteet ja stiil on nii head, et see on seda väärt. Piilusime pidevalt neid armsaid hotelle. Soovitan elada vanalinna läheduses, sest seal käib koku melu. Arvestada tasub sellega, et kui majutuskoht asub kolooniamajas, on sageli toad üsna pimedad.
Mõned soovitatud kohad:
- 🏨 Ojala hostel: Kõrgelt hinntatud, hubane ja stiilne hostel, millel on ajalooline hõng, rohelust täis sisehoov ja vulkaanivaatega katuseterrass. Pakub nii ühis- kui ka privaatseid tube, sobides hästi ka neile, kes tavaliselt hostelites ei peatu. Rahulik ja maitsekas – kaugelt enamat kui tavaline hostel. Lisaks suurepärase asukohaga vanalinnas.
- 🏨 Casi Casa: Populaarne ja hinnatud hostel/hotell Antigua koloniaalmajas. Suur roheline sisehoov, katuseterrass vaatega vulkaanile, bassein ja isegi saun. Pakutakse hommikusööki ning saadaval on nii ühistoa kohad kui ka privaatsed toad. Viimased on kallimad ja lähevad kiirelt – tasub varakult broneerida.
- 🏨 Posada El Antaño: Stiilne ja armas butiikhotell restaureeritud koloniaalmajas Antigua südames. Toad on stiilised ja privaatse terrassiga. Lisaks on olemas ka katuseterrass, kust avaneb vaade ümbruses olevatele vulkaanidele. Täpselt selline majutuskoht, mis sobib Antigua olemusega kokku. Lisaks pakuvad nad hommikusööki.
Mida teha Antiguas?
Broneeri Antigua jalgsituur
Mina alustan uue linnaga tutvumist sageli jalgsituuriga ja seda ka Antiguas. Üks esimesi tegevusi oligi Antigua Orientation Tour, mida viis läbi kohalik naine Klaudia. Saime palju põnevat infot Antigua ja Guatemala elu, inimeste ning kultuuri kohta. Tuuril pole kindlat hinda, aga tavaliselt eeldatakse panust inimese kohta umbes 10-15 eurot.
Broneerin taolised tuurid peaaegu alati Guruwalk veebilehe kaudu, mis vahendab erinevaid tipipõhiseid ekskursioone. Üldiselt on giidid kohalikud inimesed ja kuna maksimine on tuuri lõpus vastavalt sisetundele, on nad valmis head teenust pakkuma. Antiguas oli pakkujaid palju. Klaudia oma valisin peamiselt seetõttu, et see oli sobival kellaajal ning kuulutuses oli märgitud, et tegemist on väikse grupiga. Sageli on liiga palju rahvast ja see pole eriti hea kogemus.
Broneeri Klaudia Antigua Orientation Tour või vaata teisi Antigua Guruwalk jalgsituure siit.
Jaluta Antigua vanalinnas
Antigua võlu peitub selle atmosfääris – siin tahakski lihtsalt kulgeda, peatuda mõnes kohvikus või piiluda vaiksesse siseõue. See on üks kaunimaid koloniaallinnu kogu Kesk-Ameerikas: munakivitänavad, värvilised hooned, rohkelt kirikuid, väikeste butiikpoodide ja kohvikutega siseaiad ning katuseterrassid, kust avaneb vaade vulkaanidele – mis võiks olla parem?
Antiguas on ka rohkelt imelisi kohvikuid ja restorane, nii et kui oled foodie, siis see on kindlasti sinu linn. Enamikel kohvikutel ja restoranidel on siseõu või katuseterrass, mis tänavalt ei paista. Minu lemmikkohtadest kirjutan järgmises peatükis.


Muidugi tuleb teha peatus Arco de Santa Catalina juures – see on linna tuntuim kaar, mille taustal kõrguv vulkaan Agua on kohustuslik pildistamise koht. Soovitame varahommikust aega, mil rahvast on vähem.
Lisaks tasub sisse astuda Iglesia de La Merced kirikusse ja ronida selle katusele – väikese tasu eest saad nautida kaunist vaadet üle Antigua. Kiriku ees asuval turuplatsil on eriti pühapäeviti palju tänavatoidu müüjaid ja kohaliku elu sagimist – mõnus koht, kus niisama istuda ja vaadata, kuidas linn elab.



Avasta Antigua restorane ja kohvikuid
Antigua on tõeline maiuspala kõigile, kes hindavad head sööki ja mõnusat kohvikukultuuri. Siin jagub valikuid igale maitsele – alustades lihtsast tänavatoidust ja turuletist kuni stiilsete kohvikute, mahetoidu restoranide ja väikeste peidetud aedadega söögikohtadeni välja. Pärast Dominikaani Vabariigi külastust olime Antigua restoranide valikust ja heast kohvist kergelt öeldes vaimustuses.
Paljud kohad asuvad rohelistes sisehoovides või katuseterrassidel, kust avaneb vaade linnale ja vulkaanidele.
Antiguas võib vabalt veeta mitu päeva lihtsalt erinevaid söögikohti proovides – meie list päevadega aina kasvas. Salvesta see Instagrami postitus minu lemmikute kohvikute ja restoranidega.



Minu lemmikud restoranid Antiguas
- Rincón Antigüeño – Populaarne koht kohalike seas, kus pakutakse traditsioonilisi roogasid soodsa hinnaga. Mitte fancy, aga aus ja rikkalik söök. Väga hea lõunakoht ja autentne kogemus.
- La Casa de las Mixtas – Veel üks lihtne lõunasöögirestoran, kus saab väga odavalt hea kvaliteediga kohalikku toitu. Seal näeb einestamas nii turiste kui ka kohalikke.
- Nanik Antigua Guatemala – Trendikas restoran, kus saab fusion-Guatemala roogi. Guatemala mõistes kallis, aga maitseelamus on IMELINE. Kui tahate midagi erilist, siis kindlalt soovitan.
- Samsara – imeline vegan resotran, nii toiduvaliku, hinna kui ka interjööri poolest. Kindel soovitus!
- El Comalote – Kodune ja autentne Guatemala köök, eriti hea valik kohalike toitude proovimiseks – kõik põhilised söögid ja joogid on esindatud. Neil on ka ilus suur siseaed ja ülse väga värviline meeleolukas sisekujundus.






Minu lemmikud kohvid Antiguas
- Coffea Cafés Especiales – Vähem tuntud, aga minu parim kohvielamus tuli just siit. Üks omanikest on mitu korda Eestis käinud ja rõõmustab iga eestlasest külastaja üle. Neil on ka armas katuseterrass.
- Fat Cat Coffee House – Samuti üks parimaid kohvikogemusi. Samuti hea koht töötegemiseks.
- 12 Onzas – Ilusa interjööri ja rohelise siseaiaga kohvik. Samuti sobilik töötamiseks.
- LA VID COFFEE ROASTERS – Kohapeal röstitud oad, tugev kohvivalik ja hea vibe töötegemiseks. Kiire internet ja eraldi töölaud muudavad selle ideaalseks arvutiga istumiseks.
- Artista de Café – Modernne, stiilne kohvik ja väga ilus esteetiline kohvik, väga populaarne diginomaadide seas. Hea kohv ja maitsev kook olid boonus, eriti porgandikook!






Restoranid, mis jäid proovimata
- Tartines – Suurepärase vaatega prantsuse restoran, mis on tuntud hea toidu ja romantilise atmosfääri poolest. Hinnaklassilt veidi kallim.
- Hector’s Bistro – populaarne koht, mida soovitatakse peaaegu igas blogis, eriti just hommiku – või lõunasöögiks.
- Ruanthai – Thai Food – Tundus olevat väga autentne Tai köök, mida soovitati palju. Samuti head hinnad.
- Antigua Brewing Co – Käsitööõlu ja katuseterrass
- Restaurante Fridas – Mehhiko fusion restoran
- El Bowl – Tervislikud ja värsked toidud, kaasaegne interjöör, palju taimetoidu valikuid.
Imetle kõige ilusamat Starbucksi ja McDonald’sit
See soovitus võib tunduda veidi ootamatu, aga Antiguas tasub tõesti minna uudistama kohalikku McDonald’sit ja Starbucksi – mitte toidu, vaid interjööri pärast.
Kuna linnal on väga ranged ehitusnõuded, ei tohi ükski rahvusvaheline kett rajada tavalist klaasist ja logodega pinda. Selle asemel on kõik kiirtoidukohad kohandatud koloniaalstiilis, mis sulandub linna arhitektuuri ja ajaloolisse ilmesse.



McDonald’si sisehoovis on isegi purskkaev ja fotogalerii, Starbucksis ootavad ees imelised seinamaalingud, kaarvõlvidega saalid, suur siseõu.
Kuigi Antiguas on palju paremaid kohti kohvi joomiseks, käisime neis kahes siiski mitmel korral lihtsalt pildistamas ja interjöörist vaimustumas. Tõenäoliselt on need maailma kõige ilusamad McDonald’s ja Starbucks – ja see ei ole liialdus.



Matka vulkaan Acatenangole
Kahepäevane Acatenango vulkaanimatk on üks peamisi põhjuseid, miks paljud üldse Antiguasse tulevad. See on ainulaadne võimalus tõusta üle 3900 meetri kõrgusele ja vaadata selle kõrval olevale Fuego vulkaanile, mis sageli öösel ka aktiivselt purskab.
Mina planeerisin selle matka enda 34. aasta sünnipäevaks ja see oli kindlasti üks top reisielamusi üldse. Kirjutan sellest varsti pikemalt eraldi postituses. Meie tegime matka koos firmaga Lavatrails. Kõik oli väga professionaalne ja hästi korraldatud. Kindlasti tasub tuur varakult broneerida.
Tuleb aga arvestada, et matk on füüsiliselt intensiivne – pikk tõus mööda rasket pinnast (peamiselt tuhk), külm öö (temperatuur 0-10 kraadi vahel), kõrge pinnas (2000-3900 meetrit) ja varahommikune pimedas tippu ronimine. Soovitav neile, kes on üsna heas vormis – nägin paljusid, kes tundsid end matkal halvasti. Meie tegime veel lisaks õhtuse päikeseloongumatka Fuego vulkaanile, mis oli neist kõige väsitavam. Esimene matkapäev oli ligi 8 tundi – suur osa sellest ainult ülesmäge mööda tuhka. Kui oled valmis end natuke proovile panema, siis vaated ja kogu kogemus on täiesti unustamatud.
Meie külastuse ajal Fuego peaaegu „magas“ ehk suuri laavapurskeid ei näinud, aga öine vulkaani siluett ja tähistaevas olid sellegipoolest võimsad. Soovitan igal juhul minna!
Kui Acatenango tundub sinu jaoks liiga karm, on olemas ka kergemaid alternatiive – näiteks Pacaya vulkaan, kuhu saab Antiguast teha poolepäevase matka (vaata tuure siit). Seal on võimalik jalutada laavaväljadel ja isegi vahukomme grillida – hea valik, kui tahad vulkaanikogemust ilma suurema füüsilise pingutuseta.
Külasta kohvifarmi või kakaotöötuba
Antigua ümbruses kasvatatakse nii kohvi kui kakaod ning mitmed kohad linnas pakuvad šokolaaditöötubasid, kus saab ise kätt proovida šokolaadi valmistamisel. Samuti on võimalik külastada lähedalasuvaid kohvifarme, kus näeb kogu kohvikuivatus- ja röstimisprotsessi algusest lõpuni.
Kuna enne Guatemalasse jõudmist olime juba käinud Dominikaanis kakaoistanduse tuuril ja mina isiklikult varem ka Kolumbias kohvifarmi töötoas, siis seekord me enam Antiguas uuesti ei läinud.
Aga kui sa pole varem sellises kohas käinud, on Antigua selleks kindlasti väga hea paik – valikuid on palju ja kogemus on kindlasti meeldejääv. Meie hotellist käisid inimesed jalgrattaga kohvifarmi ekskursioonil ja jäid sellega rahule.
☕ Palju kohvituure leiab Viator ja Getyourguide lehelt.
Kaugtöö Antiguas
Antigua on üsna populaarne sihtkoht diginomaadide ja kaugtöötajate seas – ja põhjusega. Linn on turvaline, siin on palju kohvikuid ja restorane, kus saab mugavalt töötada, ning internetiühendus on kiire ja stabiilne. Lisaks jagub piisavalt tegevust ka õhtuteks ja nädalavahetusteks.
Euroopast töötamiseks pole ajavahe küll just kõige sõbralikum – talvel 8 ja suvel 9 tundi –, mistõttu tegime meie Guatemalas kaugtööd vaid umbes poolteist nädalat ja ülejäänud aja võtsime puhkuseks.

Internet oli minu kogemuse põhjal väga hea. Valisin Airbnbist hotelli/külalistemaja, kus oli eraldi töönurk ja kiire ühendus – töötas suurepäraselt ka videokõnede jaoks. Tagavara jaoks oli mul Claro SIM-kaart, mida oleksin saanud kasutada hotspotina, aga Antiguas polnud seda kordagi vaja.
Kuigi meie majutuskohas oli eraldi tööruum, oli seal peaaegu alati pime ja üsna rõske, mistõttu esimesel võimalusel läksime kohvikusse. Töötegemiseks sobivaid kohvikuid oli mitmeid. Minu lemmikud olid:
- LA VID COFFEE ROASTERS
- Artista de Café
- Fat Cat Coffee House



Antigua reisinõuanded
Parim aeg Antigua külastamiseks
Antigua on osa Guatemala läänepiirkonnast, mida kutsutakse tihti “igavese kevade maaks” – tänu aastaringselt meeldivale parasvöötme kliimale. Siiski jaguneb aasta kaheks: kuiv (november–aprill) ja vihmane hooaeg (mai–oktoober).
Meie reis toimus märtsi lõpus, mis jäi täpselt kuiva hooaja lõppu – ja ilm oli tõesti ideaalne. Päevad olid soojad (umbes 25 kraadi), õhtud ja varahommikud jahedamad, Eesti kevade või suve moodi (10–15 kraadi). Vihma me ei saanud üldse, kuigi mõni päev oli pilvisem.
Acatenango matka ajal oli meil lausa jackpot – selge taevas ja päike, mis tegi kogu kogemuse veel erilisemaks. Kui saad, siis planeeri oma reis novembri ja aprilli vahele. Märts oli meie kogemuse põhjal täpselt paras: mitte liiga kuum, mitte liiga külm, ja enamik päevi päikesepaistelised.

Turvalisus
Jah, Antigua on turvaline – palju rahulikum ja turistisõbralikum kui pealinn Guatemala City. Seetõttu sõidavadki paljud turistid (sh ka meie otse Antiguasse). Me tundsime end seal nii päeval kui õhtul turvaliselt.
Nagu igal pool, tasub järgida tavalisi ettevaatusabinõusid: hoia väärtasjad silma all ja väldi pimedas üksinda kõrvalisi tänavaid. Üldiselt on aga Antigua üks Guatemala turvalisemaid kohti reisimiseks.
Keel
Nagu kogu Guatemalas, on ka Antiguas ametlikuks keeleks hispaania keel, kuid kuna tegemist on väga rahvusvahelise ja turismile suunatud linnaga, siis paljud räägivad ka inglise keelt – eriti hotellides, restoranides ja ekskursioonifirmades.
Samas tuli kindlasti kasuks, et põhiväljendeid hispaania keeles oskan. Muidugi aitab alati ka google translate.

Raha ja kaardimakse
Guatemalas kasutatakse Guatemala quetzalit (GTQ või Q). Mõned turismiteenused, nagu tuurid või majutused, võivad olla hinnastatud ka USA dollarites, aga igapäevaselt on quetzal peamine maksevahend.
Antiguas saime paljudes kohtades kaardiga maksta – restoranid ja hotellid aktsepteerivad kaarte ning tavaliselt ilma lisatasuta. Samas peab sularaha alati taskus varuks olema.
Sularaha on kõige lihtsam vahetada, kui sul on USA dollarid. Leidub ka mõni valuutapunkt, mis võtab eurosid.
Sularaha saab võtta paljudest automaatidest, aga see on päris kallis – ca 8 eurot. Seetõttu tasub korraga rohkem raha välja võtta – seda ikka kulub! Kõige levinumad automaadid on 5B, BI ja BAC ning neid leidub mitmel pool üle linna.
Meie kasutasime maksmiseks Wise’i kaarti, millega saab reisides väga soodsa valuutakursiga maksta ja vajadusel ka sularaha välja võtta.
💡Kui sa pole veel Wise klient, saad nendega lihtsalt liituda minu Wise reward lingi kaudu – liitumisel saad tasuta kaardi või 500 euro eest tasuta ülekandeid.
Sim kaart ja internet
Antiguas (ja kogu Guatemalas) on kõige levinumad mobiilioperaatorid Tigo ja Claro. Mõlemal hea leviala üle riigi. Meie valisime Claro SIM-kaardi, mida saab osta nii ametlikest esindustest kui ka väiksematest poodidest, kioskist või elektroonika/kodumasina poodidest.
SIM-kaart ise maksab vähe ja pakette saab laadida vastavalt vajadusele – kas päevaks, nädalaks või kuuks.
Aktiveerimine oli lihtne – poepidaja aitas seadistamisega ja internet läks kohe tööle. Internet oli Antiguas väga stabiilne, ka videokõnede jaoks. Tegime Antiguas olles ka tööd. Meie majutuskoha ja kohvikute wifi oli piisavalt hea, seega ei pidanud telefonist hotspoti tegema.
NB! Guatemala City lennujaamas maksis sim-kaart ja pakett ligi poole rohkem kui Antigua linnast ostes.
Kraanivesi
Kraanivett ei soovitata juua. Õnneks on paljudes majutuskohtades ja kohvikutes filtreeritud veega anum-kraan, kust saab pidevalt enda pudelit täita.
Reisidel, kus kraanivett ei saa ohutult juua, on Lifestraw veepudel (650 ml) asendamatu kaaslane. See eemaldab väga väiksed osakesed ja sisaldab lisaks söefiltrit, mis parandab vee maitset.
Loe rohkem postitusest: 12 praktilist asja, mida reisile kaasa võtta
Pistikupesad
Guatemalas kasutatakse A- ja B-tüüpi pistikupesasid, nagu Ameerika Ühendriikides. Pinge on 120V. Kui tuled Euroopast, on sul tõenäoliselt vaja adapterit, eriti ümmarguste harudega pistikute jaoks.
Meil oli Saksamaa Amazonist tellitud adapter – osta saab siit.
Toidupoed
Kui soovid Antiguas ise süüa teha või matka jaoks snäkke varuda, siis kõige suuremad toidupoed on La Bodegona ja Dispensa Familiar – mõlemad asuvad linna Mercado Centrali lähedal.
Valik on piisav, et osta nii esmatarbekaupu, suupisteid kui ka lihtsamaid toiduaineid kokkamiseks. Kuna Antiguas oli nii palju imelisi restorane, ei kokanud me väga palju, aga hommikusöögi tegime alati ise. Toidupoest sai isegi kodujuustu, mis on minu üks lemmiktooteid – sageli seda Ladina-Ameerika riikides ei leia.
Kui otsid värsket puu- ja köögivilja, siis turg on parim koht – seal on hea hinnaga kohalik toodang ja palju valikut.
Antigua kokkuvõte
Antigua oli meie esimene peatus Guatemalas ja paremat algust on raske tahta. See ilus koloniaallinn võlus meid oma munakivitänavate, värviliste majade, vulkaanivaadete ja mõnusa rütmiga. Veetsime siin nädala, kombineerides kaugtööd ja avastamist, ning lahkusime mõttega, et võiks vabalt veel tagasi tulla.
Antigua sobib nii rahulikuks kulgemiseks kui aktiivseks avastamiseks – kohvikud, head restoranid, turvaline keskkond ja vahetus läheduses asuv Acatenango vulkaan, mille matk oli üks reisi tipphetki.
Kui otsid Guatemalas ilusat ja hea atmosfääriga kohta, kus korraks aeg maha võtta (või töötada), siis Antigua on väga kindel soovitus.
Loodan, et leidsid sellest blogipostitusest kasulikke soovitusi. Kui jah, siis jaga seda ka teistega või märgi mind sotsiaalmeedias (@hiieliinreisib) – mul on alati hea meel teie tagasisidet kuulda! 😊 Lisaküsimuste korral kirjuta enda küsimus kommentaaride alla ja vastan esimesel võimalusel.
Sulle võivad veel huvi pakkuda järgmised blogipostitused:
Lisa kommentaar