Myanmaris viibisin koha peal 16 päeva ehk natuke üle 2 nädala. Paljude jaoks tundub see ehk pikk puhkus, kuid antud riigi jaoks oli seda kindlasti liiga vähe. Myanmar on pindala poolest mandri Kagu-Aasia riikidest suurim ning arvestada tuleb, et infrastruktuur on vähe arenenud ehk vahemaade läbimiseks kulub rohkem aega kui muidu.
Oma esimeseks reisiks Myanmari valisin pigem klassikalise marsruudi. Igas kohas viibisin 2 ööd/3 päeva, mis oli täpselt paras – oli piisavalt vaheldusrikas ning reisi lõpuks oli energiat veel ülegi.
Marsruut – 17 päeva (16 täispikka päeva)
- päev: õhtul saabumine Yangoni
- päev: Yangon
- päev: Yangon; ööbuss Bagani (20:00 – 06:00)
- päev: Bagan
- päev: Bagan
- päev: Bagan, õhtul buss Mandalaysse (18:00 – 23:00)
- päev: Mandalay
- päev: Mandalay, Minguin; ööbuss buss Kalawi (22:00 – 04:00)
- päev: Kalaw
- päev: matk Kalawist Inle Lake’i
- päev: matk Kalawist Inle Lake’i
- päev: matk Kalawist Inle Lake’i
- päev: Inle Lake
- päev: hommikul lend Heho – Thadwe (09:15-10:15): Ngpali Beach
- päev: Ngpali Beach
- päev: Ngpali Beach
- päev: Ngpali Beach; lend Yangoni (14:20-15:00); Yangon; äralend Yangonist (23:50)
Ööbussidega liigeldes tasub arvestada, et enamasti jõuavad bussid sihtlinna varahommikul. Õnneks lubavad paljud hostelid teha väga varajast check-in’i või pakuvad võimalust viibida spetsiaalses toas, mis on hommikustele saabujatele mõeldud.
Tegemist oli minu jaoks esimese täieliku sooloreisiga ning ausalt – see oli üks parimaid otsuseid! Üksi reisimine sunnib rohkem tulema mugavustsoonist välja ning muudab ka rohkem avatud uute kontaktide loomisel. Antud 17-päevase perioodi jooksul sõin üksi vist ainult kaks õhtusööki, mis olid ka esimestel päevadel. Hostelites elamine kindlasti soodustab suhtlemist ja aitab tutvuste saamisel. Üsna kiiresti leidsin endale erinevatest rahvustest reisikaaslased, kellega veetsin suurema osa ajast. Seega soovitan ka teistel sooloreisi proovida ning olen üsna kindel, et see ei jäänud mul viimaseks.
Nagu mainisin valisin ööbimiskohtadeks hostelid, mis toimivad ka turismiagentuurina ning aitavad kõikide vajalike tegevuste või kohtade broneerimisel. Dormis voodikoht maksis keskmisel 10-15 eurot. Samuti korraldavad hostelid sageli erinevaid tasuta ühistegevusi või väljasõite, mis on jällegi hea võimalus tutvuste loomisel.
Lisa kommentaar