Siit leiad minu isiklikud reisisoovitused, mis aitavad sul reisimist lihtsustada ja raha säästa. Olen aastate jooksul proovinud mitmeid teenuseid ja platvorme ning need on minu lemmikud reisitööriistad.
Reisisoovitused: kõik vajalik reisi planeerimiseks
Lennupiletid
- Momondo – minu lemmik pltavorm lendude otsimiseks ja võrdlemiseks.
- Skyscanner – samuti populaane platvorm lennupiletitle võrdlemiseks.
- Kiwi.com – platvorm odavate ja paindlike lendude leidmiseks. Kuigi eelistan broneerida otse lennufirmalt, olen vahel kasutanud ka Kiwi lehte piletite ostmiseks – siiani probleemideta.
- Google Flights – tööriist lendude hindade jälgimiseks ja võrdlemiseks.
- Trip.ee – Eesti reisiportaal, kus jagatakse soodsaid lennupakkumisi. Trip.ee Facebook – olen pannud nende Facebooki lehele notificationi, et saada kiireid teavitusi pakkumistest.
- Reisidiilid.ee – leht, mis koondab häid reisi- ja lennupakkumisi. Reisidiilid Facebook – olen pannud nende Facebooki lehele notificationi, et saada kiireid teavitusi pakkumistest.
Majutus
- Booking.com – suurim valik hotelle ja kortereid üle maailma. Suurema osa oma broneeringutest nii välismaal kui ka Eestis reisides teen sellelt lehelt. Paljud arvavad, et bookingust leiab vaid hotelle, aga tegelikult on seal väga erinevat tüüpi majutuskohti, sh ka kortereid ja villasid.
- Airbnb – platvorm korterite broneerimiseks. Alates kuuajalisest peatumisest saab sageli suuri soodustusi. Kaugtööd tehes eelistan korterit, mistõttu kasutan Airbnb päris palju.
- Agoda – hea lehekülg hotellide broneerimiseks eriti just Aasias reisides. Näiteks Vietnamis ja Indias reisides sain Agodast sageli kõige paremaid pakkumisi.
- Hostelworld – parim koht hostelite leidmiseks üle maailma.
- Muud kohad, mida kasutan kaugtööl olles majutuse leidmiseks:
- Slack, Facebook ja WhatsApp diginomaadide grupid – aktiivsed kogukonnad, kus jagatakse majutuspakkumisi ja kogemusi.
- Co-living ühiskorterid – pikaajaliseks majutuseks ja inimestega tutvumiseks ideaalne variant.
Autorent
- DiscoverCars – võrdle autorendifirmasid, leia parim hind ja broneeri.
🚗 Viimaste aastate jooksul olen alati kasutanud DiscoverCars lehte auto rentimisel – seda nii Euroopas kui ka Ladina-Ameerikas reisides. Tunduvalt soodsam kui mujalt broneerides. Mul on kõik toiminud kenasti ja probleeme pole olnud. NB! Tegu pole autorendifirmaga, vaid võrdlus – ja broneerimisplatvormiga, mis vahendab erinevaid pakkumisi ja firmasid. Kindlasti soovitan juurde võtta täiskindlustuse – kas Discovercars platvormi, autorendifirma või krediitkaardi kaudu.
Reisikindlustus
- Swedbank Platinum krediitkaart – reisikindlustus kaardiomanikule ja temaga koos reisivatele pereliikmetele ning rendiauto kaskokindlustus (250 eurot omavastutus).
- SafetyWing – paindlik kindlustus pikka aega reisivatele inimestele (3+ kuud). Seda saab teha juba välismaal olles, mistõttu pikemal reisil kasutan esimesed 3 kuud krediitkaardi kindlustust ja pärast seda teen SafetyWingi. Tasub teada alates 40 eluaastast on kindlustusmakse päris kallis. Populaarne variant pikaajalise diginomaadide hulgas.
Maksmine ja raha väljavõtmine
- Wise – soodsad rahvusvahelised ülekanded ja madalad kursivahed. Samuti on neil väga mugav äpp. Reisides kannan sinna teatud summa oma põhikaardilt ning kasutan maksmisel vaid seda kaarti. Internetis ostude eest maksmisel saab seal luua lisaks virtuaalkaardi, et tagada maksimaalne turvalisus.
💡Kui sa pole veel Wise klient, saad nendega lihtsalt liituda minu Wise reward lingi kaudu – liitumisel saad tasuta kaardi või 500 euro eest tasuta ülekandeid.
- Revolut – suurepärane reisikaart väikeste valuutavahetustasudega, sarnane Wise’ile. Minu abikaasa eelistab Revoluti, kuna see võimaldab luua ühise konto mitme kaardiga, mis on kasulik reisikulude jagamiseks. Meil on näiteks üks eraldi reisikonto, mida kasutame kindlate kulutuste ja broneeringute tegemiseks..
Ekskursioonid ja elamused
- Guruwalk – platvorm, mille kaudu saab broneerida jalgsituure erinevates linnades. Tavaliselt on need tasuta ning maksmine toimub otse giidile tipipõhiselt.
💡Guruwalki jalgsituur on esimene asi, kui külastame uut linna – need on enamasti põnevad ja kvaliteetsed. Ma arvan, et olen nende lehe kaudu broneerinud vähemalt 20 tuuri eri linnades ja riikides – olen ka palju oma kogemust jaganud eri postitustes ja Instagramis. Soovituslik annetus giidile on 10-15 eurot inimese kohta.
- GetYourGuide – platvorm, kus on suur valik ekskursioone üle maailma. Olen sealt päris mitmeid tuure ostnud. Samuti on sealt broneerides väga mugav ekskursiooni eest tasuda. Mõne riigi kohalikud makseplatvormid ei toimi hästi või ei aktsepteeri välismaiseid kaarte.
- Viator – sarnane tuntud veebileht, kust leiab giidiga ekskursioone erinevates sihtkohtades.
- Klook – hea ja populaarne lehekülg Aasia ekskursioonide ja elamuste jaoks. Vietnamis olles vaatasin sealt mitmeid pakkumisi.
- Airbnb Experiences – tuurid, mida pakuvad kohalikud elanikud. Kasutan seda sageli kokanduskursuse ja söögituuride broneerimisel. Samuti olen näiteks paar korda fotosessioonil käinud, et ilusaid reisipilte saada.
E-sim kaart
- Airalo – lihtne viis e-simi kasutamiseks reisil. Pikematel reisidel eelistan tavaliselt kohalikku SIM-kaarti, kuid Airalo on ideaalne lahendus, kui soovid juba enne sihtkohta jõudmist internetiühenduse valmis seada, kuna selle saab aktiveerida enne reisi.
💡Kui sa pole varem Airalo e-simi kasutanud, saad koodiga HIIELI2311 allahindlust 3 USD esimeselt ostult või kasuta ostu tegemisel seda linki.
Kohalik transport
- Rome2Rio – väga hea leht, et saada aru, mis on parim viis ühest sihtkonnast teise jõudmiseks.
- Omio – rongi-, bussi- ja lennupiletite võrdlemiseks ja broneerimiseks Euroopas, Kanadas, USAs.
- Busbud – pltavorm rahvusvaheliste ja kohalike bussipiletite broneerimiseks.
- BlaBlaCar – väga populaarne sõidujagamise teenus Euroopas ja mujal maailmas (sh Lõuna-Ameerikas).
Taksoplatormid
- Uber – üks kõige universaalsemaid ja laialtlevinud pea igas maailma otsas. Reisides on Uber alati esimene valik, kuna see on olemas peaaegu igas suuremaks (ja ka väiksemas) linnas.
- Grab – väga populaarne taksoplatvorm Kagu-Aasias.
- Cabify – populaarne platvorm Lõuna-Ameerikas (nt Argentinas)
- Lyft – populaarne Uberi alternatiiv USAs
- Bolt – populaarne Baltimaades, Aafrikas, teatud Euroopa linnades (nt Portugal)
Pagasi – ja pakihoid
- Bounce – mugav pagasi ja pakihoiu platvorm. Näiteks on mõni hotell või suveniiripood selle platvormiga liitunud, ehk neid pakihoidusid leidub palju. Olen seda kasutanud mitmetes Euroopa linnades, näiteks Frankfurdis ja Lissabonis.
Kasulikud allikad reisi planeerimisel
- Google Maps – toidukohtade, vaatamisväärsuste, transpordivahendite (vahel ka majutuse) otsimiseks ja hindamiseks. See ei vaja vist kellelegi tutvustamist. Abikaasaga reisides on meil iga sihtkoha jaoks jagatud kaust, kuhu enne ja jooksvalt reisi jooksul kohti koos kommentaaridega lisame.
- Redditi reisikogukonnad – näiteks r/solotravel ja r/travel, kus jagatakse isiklikke kogemusi ja soovitusi. Viimasel ajal on reddit üks minu lemmikuid allikaid.
- Facebooki grupid – sageli leiab kasulikku infot ja soovitusi sihtkohtade kohta. Kohalikke Facebooki gruppe (näiteks Argentina Travel Tips, Backpack Guatemala jms) olen viimastel aastatel väga palju reisiplaneerimisel kasutanud – inimesed jagavad oma vahetut kogemust ja kõige uuemat informatsiooni. Samuti olen mõndades suuremates reisigruppides, et inspiratsiooni saada. Eesti kogukondadest jälgin Reisihullud gruppi.
- TripAdvisor – hotellide, restoranide ja tegevuste arvustused reisijatelt. Viimastel aastatel olen seda üsna vähe kasutanud. Kui siis rohkem Tripadvisori foorumit.
- Rome2Rio – erinevate transpordivõimaluste võrdlemiseks. Väga hea leht, et saada aru, mis on parim viis
- Numbeo – aitab võrrelda elukallidust, turvalisust ja muid elukvaliteedi näitajaid erinevates linnades.
- Blogid – minu üks lemmikkanaleid marsruudi kokkupanemiseks. Eriti hea kui olen täiesti reisiplaneerimise alguses.
- Sotsiaalmeedia (Insagram, Tiktok) – söögikohtade ja vaatamisväärsuste soovitused, reisiinspiratsioon. Jägin üsna palju reisivaid inimesi ja reisikontosid. Samuti jagan ka ise palju reisisoovitusi enda Instagrami kontol – kui sa mind veel ei jälgi, saad seda teha siit.
- Reisibüroode veebilehed – väga hea koht, millest eeskuju võtta marsruudi planeerimisel.
- Chat GPT – marsruut, vaatamisväärsused, kasulik info, riigi ülevaade. Reisil olles kasutan palju chatgpt äppi telefonis, et mingi asja kohta rohkem teada sada.