Märkamatult on kätte jõudnud 2024. aasta viimased päevad. Seega on hea aeg natuke reisiaastale tagasi vaadata.
Kus sai 2024. aastal reisitud, mis olid lemmikkohad, mis olid ebaõnnestumised ning mida toob 2025. aasta. Sellest kõigest saate lugeda!
Reisistatistika 2024. aastal
- Reisitud päevade arv: 216 ehk 7 kuud ja 4 päeva
- Lendude arv: 40
- Riigid: 16 – Argentina, Brasilia, Uruguay, Ecuador, Peru, Bolivia, Tšiili, Türgi, Saksamaa, Hispaania, Küpros, Taani, Island, Nepal, India, Läti
- Uued riigid: 11 – Brasilia, Uruguay, Ecuador, Peru, Bolivia, Tšiili, Küpros, Taani, Island, Nepal, India
Reisiaasta ülevaade
Jaanuar
Buenos Aires, Argentina
2024. aastat alustasime Argentiina pealinnas Buenos Aireses – kindlalt üks minu lemmiklinnasid. Veetsime seal suure osa jaanuarist. Eredalt jäävad meelde emotsionaalsed kohtumised minu hispaania keele õpetajaga, imeline arhitektuur ning argipäeva rutiin, kus põimusid trenn, kaugtöö ja linna avastamine. Loomulikult ei saa mainimata jätta ka liigselt lihatarbimist, mis pani meie seedesüsteemi proovile. Buenos Aires oli täis elu ja isikupära, pakkudes meeldejäävaid hetki, mida meenutada.
Loe rohkem: Argentina pealinn Buenos Aires – reisijuht
Uruguay
2024. aasta teine külastatud riik oli Uruguay, kuhu sõitsime nädalavahetuseks Buenos Airesest. Lõpuks saime nautida kauaigatsetud rannamelu, kuid Uruguay jääb meie jaoks eriliseks eelkõige ühe teise mälestuse tõttu. 13. jaanuaril, Montevideo rannal, palus Janis mind endale naiseks. Seega jääme alati mäletama Uruguayd erilise soojusega – kohta, kus me kihlusime.
Loe rohkem: Väljasõit Buenos Airesest: Uruguay nädalavahetusereis
Mendoza, Argentina
Oma viimaseks nädalaks Argentinas lendasime kuulsasse veinipiirkonda Mendozasse – ühe Lõuna-Ameerika tuntuima veiniregiooni südamesse. Mendoza on eelkõige kuulus punase veini, eriti Malbeci, poolest. Kuigi mina ei ole suur veiniekspert, oli Janis väga elevil ja võttis suurema korraldamise enda peale. Külastasime mitmeid veinimõisaid, nautisime ratsamatka ning käisime raftingul. Kõrbekliima tõi kaasa kõrvetava kuumuse, mis koos punase veiniga võttis kiirelt rajalt maha. Päeval tänavatel kõndimine oli päris kurnav, mistõttu on see periood meeles kui üks väga väsitav aeg.
Loe rohkem: Mida teada Argentina veinipealinna Mendoza külastamisel?
Santiago, Tšiili
Jaanuari lõpus sõitsime Mendozast bussiga Tšiili pealinna Santiagosse. Elasime seal ühe kohaliku mehe kodus. Kuigi Tšiili on üks Ladina-Ameerika rikkamaid riike ja Santiago on modernne linn, oli see pärast Buenos Airest veidi pettumus. Samuti olime selleks nädalaks saavutanud oma väsimuse tipu – seetõttu täiel erinnal Santiago nädalat ei nautinud. Käisime ka nädalavahetuse reisil Tšiili rannikuääres kuulsas Valparaísos, mis oli üks huvitavamaid kohti meie lühikese Tšiili viibimise jooksul – samas üle ühe päeva seal poleks olla soovinud. Sel hetkel me veel ei teadnud, et juba paari kuu pärast oleme Tšiili tagasi, küll aga Atacama kõrbes.
Loe Santiago ja Tšiili kokkuvõtet Instagrami postitusest siit.
Veeburar
Rio de Janeiro ja karneval, Brasiliia
Veebruariga algas meie Brasiilia periood. Esimene koht, kuhu kaheks nädalaks sõitsime, oli muidugi kuulus Rio de Janeiro. Jõudsime sinna nädal enne karnevali algust. Rio oli üks tõeliselt äge linn – kaunid pikad liivarannad, elav atmosfäär, supervormis inimesed ja fitness kultuur, troopiline loodus ja mäed. Lisaks muidugi ikoonilised mäed – Christ the Redeemer ja Pão de Açúcar, kus me ka käisime.
Loe Rio kohta: Brasiilia: Mida teha Rio de Janeiros?
Teadlikult valisime Rio külasamise ajaks karnevaliperioodi, et kogeda maailma suurim karnevali. See oli kindlasti üks kõige meeldejäävamaid elamusi Lõuna-Ameerika reisilt. Intensiivne – ojaa, aga kindlasti sündmus, kus kord elus käia.
Suur osa välismaalasi arvab, et Rio de Janeiro karneval on eelkõige Sambadrome’il toimuv samba koolide võistlus ja paraad, mis toimub vaid paaril nädalavahetusel. Tegelikult on see muidugi ainult väike osa kogu karnevalimöllust, ja tõelist karnevali näeb tegelikult organiseeritud tänavapidude ehk bloco’de kaudu. Tõelise karnevalikogemuse saamiseks peab kindlasti mõlemat kogema. Seda me ka tegime ja soovitan!!!
Loe veel: Rio de Janeiro karneval: soovitused ja näpunäited
Paradiisisaar Florianopolis, Brasiilia
Veebruari keskel sõitsime Lõuna-Brasiilia Florianopolise saarele, kus algas meie rahulikum reisiperiood. Olime Floripas kuu aega ja elasime ühes imelilusas klaasmajas merevaatega – kahtlemata kõige lahedam majutuskoht, kus olen olnud. Seda perioodi iseloomustaski väga mõnus rutiinne elu – hommikused jalutuskäigud randa, crossfit, hea töörutiin. matkamine, erinevate randade avastamine ja sõprussuhete arendamine.
Märts
Paradiisisaar Florianopolis, Brasiilia
Märtsi esimese poole veetsime Brasiilia imelisel saarel Florianópolisel. Siit leidsime endale toreda uue sõbranna, poolatarist Gošia, kellega veetsime palju aega. Gošia, olles professionaalne fotograaf, tegi meile kihlumise tähistamiseks fotosessiooni. Pildid meeldisid meile niivõrd palju, et otsustasime Gošia kutsuda ka oma pulmafotograafiks – 9 kuud hiljem jäädvustas ta meie erilise päeva Eestis. Sellised juhuslikud, kuid sügavad tutvused teevad reisimise eriti eriliseks!
Enne Floripast lahkumist sain endale hambajuurepõletiku, mis oli üks kõige ebameeldivamaid kogemusi kogu reisil. Õnneks leidsin diginomaadide grupi kaudu väga hea arsti, kes oli mind valmis kohe vastu võtma ning enne Floripas lahkumist hamba korda tegi.
Ecuador ja Galapagose saared
Märtsi keskpaigast algas meie 3-nädalane puhkus, mis oli täis seiklusi ja uusi sihtkohti. Esimese sammuna võtsime kolm lendu, et jõuda Ecuadori pealinna Quitosse. Pärast päeva seal suundusime edasi Galapagose saartele – ilusamaid ja ainulaadsemaid kohti, kuhu ma kunagi reisinud olen.
Galapagose saared, mis on olnud tuhandeid aastaid maailmast isoleeritud, on koduks loomadele, keda ei leia mitte kusagil mujal maailmas. Veelgi erilisemaks teeb selle paiga võimalus näha neid väga lähedalt nende loomulikus keskkonnas. Ujusime koos merilõvide, pingviinide, haide ja meriiguaanidega, kohtasime hiiglaslikke maismaakilpkonni ning imetlesime saarte ainulaadset loodust.
Galapagosel võtsin vastu ka oma 33. sünnipäeva – ei oleks saanud olla paremat viisi tähistada seda erilist päeva kui looduse ilu ja seikluste keskel.
Loe blogipostitust: Galapagose saared – praktiline reisijuht
Peruu
Pärast nädalat Galapagose saartel lendasime Ecuadori kõige suuremasse linna Guayaquili ja sealt edasi Peruusse. Järgmise kahe nädala eesmärgiks olid Peruu, Boliivia ja Tšiili parimad palad.
Loe postitust: Lõuna-Ameerika reisikava: kahe nädalaga Peruu, Boliivia ja Tšiili parimad palad
Peruud alustasime Sacred Valley linnas Ollantaytambos, mis oli väga armas ja ilus linn ümbritsetud inka varemetest. Sealt edasi suundusime kuulsasse Matchu Picchusse, mis oli küll vihmane, aga siiski väga meeldejääv kogemus.
Loe postitust: Peruu Machu Picchu reisijuht
Pärast unustamatut kogemust Machu Picchus suundusime mõneks päevaks inkade ajaloolisse pealinna Cuscosse. See linn on täis rikkalikku koloniaalarhitektuuri, kauneid katedraale, põnevaid muuseume ning suurepäraseid kohvikuid ja restorane. Peruu toiduelamused jäid kogu Lõuna-Ameerikas kindlasti esikohale.
Käisime ka päevareisil värvilise Rainbow Mountain juures, mis asub 5000 meetri kõrgusel. Tagantjärgi natuke kahetsen, et jäi käimata Humantay Lake matkal, mis oleks tõenäoliselt olnud parem kogemus.
Loe veel: Peruu: Mida teha inkade ajaloolises pealinnas Cuscos?
Märtsi viimasel päeval võtisme Peru Hop bussi, et sõita ööbussiga Boliivia poole. Pärast öist bussisõitu jõudsime hommikul kell 6:00 Titicaca järve äärde. See on Boliivia ja Peruu piiril asuv maailma kõrgeim järv, kus laevad sõidavad ning mis asub merepinnast 3800 meetri kõrgusel. Mõlemal pool piiri tegime mõnetunnise peatuse järve ääres, et külastada Boliivia Urose rahva uplivad saari ja Peruu Copacabana linna ja Isla del Sol saart. Titicaca järve külastamisest loe rohkem siit.
Aprill
Boliivia
Aprilli alustasime Boliivias. Kaks esimest päeva veetsime La Pazis, mis on 4000 meetri kõrgusel asuv Boliivia suurim linn ja administratiivne pealinn. La Pazi ainulaadne asukoht Andide vahel, uuenduslik Mi Teleferico köisraudtee süsteem, traditsioonilistes rõivastes kohalikud inimesed ja kaootiline tänavapilt, tegid La Pazist põneva linna, mida 2-3 päeva uudistada. Võrreldes teiste Lõuna-Ameerika linnadega midagi väga teistsugust.
Loe La Pazi külastamisest: Mida teha Boliivia suurimas linnas La Pazis?
La Pazist suundusime ööbussiga Uyuni linna, et alustada 3-päevast ringreisi maailmakuulsatel Uyuni soolaväljadel. See oli üks peamisi põhjusi, miks ma Boliiviasse üldse tulla tahtsin, ja kogemus ei valmistanud pettumust.
Kolm päeva olid täis vapustavaid maastikke: lõputud soolaväljad, värvikirevad laguunid, majesteetlikud vulkaanid ja muljetavaldavad geisrid pakkusid unustamatuid vaateid. See oli kindlasti üks minu top-kohtadest kogu selle reisi jooksul! Loomulikult kaasnes sellega ka palju sõitmist, kuid iga vaev tasus end kuhjaga ära.
Lisaks looduse ilule saime reisilt ka uued sõbrad – ühe toreda India paari, kellega oleme siiamaani ühenduses.
Blogipostitus: https://hiieliinreisib.com/boliivia-uyuni-soolavaljad/
Põhja-Tšiili ja Atacama kõrb
Uyuni soolaväljade tuuri lõpetasime hoopiski Tšiilis, San Pedro de Atacamas. Atacama kõrb asub Vaikse ookeani ja Andide vahel ja hõlmab Põhja-Tšiilis tohutut ala, ligikaudu 14% kogupindalast. Atacama kõrbe maastik on midagi väga teistsugust – soolaväljad, vulkaanid, laguunid, geisrid, kanjonid. Selle pinnas olevat väga sarnane Marsi ja kuu omaga, mistõttu NASA testib seal oma seadmeid ja roboteid.
Rentisime seal endale jalgratta ja sõitsime kaks päeva kuumaastikul ringi. 35-kraadises mägises kõrbekliimas oli see nii füüsiliselt kui ka vaimselt päris väljakutsuv. Lisaks oli Janisel ka veel kõhugripp. Taganjärgi meenutan neid jalgrattaretki aga väga kõrgelt – üli lahe viis Atacama avasamiseks.
Blogipostitus: https://hiieliinreisib.com/tsiili-3-paeva-atacama-korbes/
Sao Paulo, Brasiilia
Atacamast lendasime läbi Santiago tagasi Brasiiliasse. Veetsime viimased Lõuna-Ameerika päevad Sao Paolos. Seal oli väga palju põnevaid restorane ja lai toiduvalik. Üks lahedamaid elamusi oli Janise endise töökaaslasega sushi “all-you-can-eat” restoran, kus teenindajad lõpmatus koguses soolaseid ja magusaid sushisid ette kandsid.
Istanbul, Türgi
Sao Paulust lendasime Istandbuli, kus veetsime pika nädalavahetuse koos Janise vanematega, kes seal linnapuhkust veetsid. Aprillikuine Istanbul oli juba väga kevadine – suured tulbipargid, kõik õitsemas ja päeval umbes 20 kraadi. Tore oli jälle pereringis aega veeta.
Darmstadt, Saksamaa
Istanbulist lendasime Saksamaale, kus Janisel oli ettevõtteüritus. Mina nautisin niisama hotellielu, käisin tuttavas Starbucksis tööd tegemas ja õhtuti jõusaalis.
Madrid, Hispaania
Pärast Saksamaa töönädalat lendasime enda tegelikku sihtkohta ehk Hispaaniasse. Esmalt veetsime mõned päevad Madridis. See oli minu jaoks Mandridis esimene kord ja linn jättis väga hea mulje. Pärast Lõuna-Ameerikat tundus muidugi kõik üüratult kallis.
Lugemist Madridist: Madridi linnapuhkuse reisijuht
Mai
Valencia, Hispaania
Peaaegu terve maikuu veetsime Valencias Vivarium co-livingus. See oli üks väga tore ja natuke stabiilsem periood. Saime uusi tuttavaid, käisime crossfitis, sõitsime rattaga, sõime head toitu ja avastasime Valenciat ning selle ümbrust. Kaugtöö mõttes üks mõnusamaid perioode.
Loe Valencia kohta:
Menorca, Hispaania
Kuna Valenciast on väga soodsad lennud Hispaania saartele, otsustasime minna pikaks nädalavahetuseks Menorca saarele. Kuigi Ibizat ja Mallorcat teavad paljud, on Menorca, suuruselt teine Baleaari saar, vähem tuntud. Minu jaoks üli positiivne üllatus – IMELISED RANNAD ja väga tore minipuhkus. Tekkis tahtmise külastada ka teisi Baleaari saari.
Menorca blogipostitus: Baleaarid: Lühike puhkus Menorca saarel
Juuni
Küpros
Suveks tulime Eestisse ja kuna see on aasta parim aeg kodumaal olemiseks, reisin tavaliselt vähe. Meil on emaga traditsioon aastas korra kuskil reisil koos käia ning seekord kinkisin talle reisi Küprosele. Kõigest 4 päeva, aga jõudsime päris palju. Ilm oli küll mõnel päeval ligi 40 kraadi, mis oli natuke liiga palju. Üldiselt jättis Küprus hea mulje oma ilusate randadega ning läheks sinna tulevikus veel, et rohkem avastada. Eesmärgiks oli kvaliteetaeg emaga ja seda ka saime.
Juuli
Läti
Juuli ainus reis oli koos minu emaga Lätti Janise pere juurde. Plaanis oli seal mõnusasti aega veeta, omavahel tuttavaks saada ja Rundale lossis klassikalise muusika konserdil käia. Kahjuks algas Janisel pimesoolepõletik ja tema lõpetas hoopis operatsioonilaual. Rundale oli küll imeline, aga väga ei suutnud seda nautida, teades, et Janis on haiglas. Ülejäänud juuli reisimised olid pigem kodumaa erinevates paikades.
Loe Lätis reisimise kohta: Läti vaatamisväärsused: mida teha Lätis?
August
Kopenhaagen, Taani
Augusti lõpus käisin enda ühe parima sõbranna Elisega Kopenhaagenis pikka nädalavahetust veetmas. Lisaks oli see natuke ka pulmaeelne tüdrukute reis. Taanis olin varem käinud ainult 5-aastasena ehk mälestused sellest puudusid. Kopenhaagen oli ideaalne koht, kus nädalavahetus veeta – piisavalt tegevust, aga liiga kallis, et pikemalt olla.
Loe: Kopenhaageni reis
September
Septembri alguses toimus meie elu suursündmus – meie pulmad Eestis. Seda sai aktiivselt planeeritud reiside ajal lennujaamades.
Island
Pulmareisile läksime nädalaks Islandile. Et muuta reis veelgi erilisemaks, rentisime nädalaks matkabussi, et avastada seda karget ja võluvat saart omal käel. See oli kindlasti üks erilisemaid reise – olime veel muidugi täielikult pulmamullis ja kahekesi matkabussis toimetamises oli midgi eriline romantika. Muidugi on Islandi loodus lihtsalt IMELINE. Meie erilised lemmikud olid kuumaveeallikad, mis kargel Islandi õhtul oli nagu kirss päeva lõppu.
- Pulmareis Islandil: nädalane Islandi reisikava
- Islandi reis matkabussiga: praktilised nõuanded ja kulud
Oktoober
Nepal
Oktoobri keskel sõitsime 7 nädalaks Nepali ja Indiasse. Esimesed kaks nädalat olime täielikult puhkuselainel Nepalis. See oli üks väga eriline riik. Kõige eredamalt jäi meelde mitmepäevane Mardi Himal Base Camp matk Annapurna mägedes. Kohapeal omajagu kannatust, aga tagantjärgi üks lahedamaid elamusi Nepalis.
- Mardi Himal Base Camp: 4-päevane Nepali matk Annapurna mäestikus
- 12 päeva Nepali reis: planeerimine ja minu reisikava
Põhja-India
Oktoobri lõpus lendasime Indiasse, kus veetsime 5 nädalat kaugtööl. Esimesed kaks nädalat Delhis, Agras ja Jaipuris. India oli intensiivne, aga põnev! Taj Mahal oli ületas kõik ootused. Negatiivse poole pealt muidugi see, et Janis sai denge viiruse ja veetis kogu Jaipuri aja voodis.
- 5 nädalat Indias: praktilised nõuanded ja lemmikkohad
- Avastamas Indiat: 12 soovitust Taj Mahali külastamiseks
- Põhja-India: Jaipur – kaunis Rajasthani roosa pealinn
- Delhi: nädal India elavas ja mitmekesises pealinnas
November
Lõuna-India
Terve novembri veetsime Indias. Suurema osa sellest lõunaosas – Goa ja Kerala osariigis. Kaks nädalat olime Palolem rannakülas Lõuna-Goas, mis oli kõige rahulikum ja stabiilsem periood. Kaugtöötegemiseks hea aeg, välja arvatud elektrikatkestused. India periood oli päris väsitav, aga väga lahe lõpetus meie kirjule reisiaastale. Loodan sinna veel tulevikus tagasi minna.
- Kaugtöö ja puhkus Indias: kaks nädalat Lõuna-Goas
- Nädal Lõuna-Indias Keralas: Munnar, Kochi ja Alleppey
Detsember
Jõulud Eestis ja Lätis
Detsembri esimestel päevadel jõudsime kodumaale, et veeta üle aastate üks jõuluperiood pere ja sõpradega Eestis ja Lätis. Kuna aasta oli väga tihe, hindasime seda kodust aega rohkem kui kunagi varem. Jõuluringsõit viis Tallinnast Riiga, Ogresse, Valmierasse ja Tartusse. See oli üks reisirohke aasta, mis muutis pere ja sõpradega veedetud aja veelgi väärtuslikumaks.
2024. reisiaasta parim ja halvim
Top sihtkohad ja elamused
2024. reisiaastasse mahtus nii palju top sihtkohti, et see nimekiri võiks veel pikem olla. Siin on aga mõned elamused ja kohad, mis esimesena meelde tulid. Lisasin ka kõigi juurde viite blogipostitusele, kus saab pikemalt lugeda nende elamuste kohta.
- Galapagose saared (Ecuador)
- Uyuni soolaväljad ja selle ümbrus Boliivias
- Rio de Janeiro karneval
- Kihlumine Montevideo rannas Uruguays
- Kuuajaline imeline klaasmaja kodu Floripas Brasiilias
- Machu Picchu Peruus
- Atacama kõrbe jalgrattaretk Tšiilis
- Matkabussiga Islandil
- Menorca saare rannad Hispaanias
- Matk Nepali mägedes
- Taj Mahal Indias
- Joogatunnid Lõuna-Goas
Ebameeldivad kogemused
Ebameeldivad kogemused
Kuigi minu reisijaelu tundub ainult lust ja pillekaar, on selle taga ka päris palju tööd, mugavustsoonist väljatulekut, kottide otsas elamist ja ootamatust. Paindlikkus, kannatlikkus ja lahendustele orienteeritus on kindlasti asjad, mida reisimine õpetab. Õnneks panevad head kogemused kehvemaid aegu unustama. Suuri pekkiminekuid õnneks ei olnud, aga siin on mõned vähem meeldivad kogemused.
- Pidevad ja pikad kõhuhaigused Lõuna-Ameerikas – ligi kaks kuud kogesin Argentinas ja Brasiilias kõhulahtisust ja hommikust iiveldust. Mingil perioodil ei suutnud peaaegu midagi süüa, kartuses, et see tuleb altpoolt välja. Õnneks olukord siiski lahenes. Samuti koges Janis kahel korral kõhuhaigusi, just siis, kui olid mägedes matkamised.
- Hambajuurepõletik Brasiilias – nädal pärast Florianopolisest lahkumist oli mul järsku pooles näo pooles elektrilöökide taolised valud. Esialgu mõtlesin, et tegemist on kõrva- või peavaluga. Pärast EMOs käimist ja põletikurohtude võtmist sain aru, et asi on hambas. Oli täiesti õnnelik juhus, et leidsin tänu diginomaadide grupile endale suurepärase arsti, kes oli mind valmis kohe vastu võtma ning täiesti juhuslikult oli spetsialiseerunud juureravile.
- Katse meie seljakotti varastada Santiagos, Tšiilis – see oli tegelikult õnnestumine, sest kotti nad ikkagi ei saanud.
- Janise dengue viirus Indias – Agra lähedal õnnestus Janisel saada sääskede poolt levitatav viirus, mis ta ligi nädalaks täiesti rivist välja viis. Õnneks oli Indias toimiv arstiabi ja saime kiirelt lahenduse.
- Ülipikad bussi- ja autosõidud kohutavatel teedel Aasias ja Lõuna-Ameerikas – see oli eriti traumeeriv Janisele. Sõna “ööbuss” juba hirmutab teda. Üks kõige ebameeldivamaid bussisõite oli Peruus Rainbow Mountaini juurde. Kohalikud kutsuksid seda ilmselt inkade massaažiks, mina aga soolikate loksutamiseks.
Parimad toiduelamused
- Peruu – Peruu on tõeline toidunautlejate meka. Meie mõistes odava raha eest saab süüa väga esmaklassilistes restoranides. See oli mulle tõeline üllatus!
- India – India toit ei vaja vist tutvustamist. Kuna meile vürtsikas ja igasugused karrid meeldivad, oli Indias palju avastamist. Boonuseks oli kõik väga odav.
Hinnatase
- Kõige odavam riik: Nepali on küll kallis sõita, aga kohapealne elu-olu on väga odav.
- Kõige kallim: Islandi hinnatase ei vaja vist tutvustamist. Kui küsitakse, et kas päriselt on ka nii kallis, kui räägitakse, siis vastus JAH!
Parim kaugtöökoht
- Meie klaasmaja Floripas Brasiilias, kus elasime terve kuu. Siiamaani unistame sellest kohast. Meie maja oli nii mõnus, et me sisuliselt ei soovinudki kuskil mujal aega veeta, kuu kodus.
- Vivarium Coliving Valencias – tõeliselt tore co-working Hispaanias, kus elasime terve kuu.
Kokkuvõte ja tulevikuplaanid
2024. aasta oli lihtsalt vau! Kui varasematel aastatel olen reisinud umbes 5-6 kuud, siis 2024. aastal olime sõidus üle seitsme kuu.
Mida toob 2025. aasta? Kas nüüd jääme paikseks? Kas aitab küll? Seda kindlasti mitte, aga tõenäoliselt on 2025. aastal siiski veidi rahulikum, kuna ostsime äsja endale uue kodu Eestisse. Mulle meeldib reisimine, kuid samal ajal ka tunne, et on koht ja kodu, kuhu tagasi tulla. Kindlasti plaanime selle järgmisel talvel välja rentida või siis hoopis koduvahetust proovida.
Jaanuari lõpust oleme aga jälle seiklemas – seekord Põhja-Brasiilia, Dominikaan, Guatemala ning korraks ka New York. Juunis on plaanis külastada Sloveeniat ning samuti on mitmeid sõpru Euroopas, kellele tahame külla minna. Aga elame veel ja vaatame!
Aitäh, et olete minuga ja loete! Iga hea sõna, blogi jagaine ja minu soovitatud linkide kaudu broneerimine, annab mulle motivatsiooni juurde, et blogiga jätkata.
Lisa kommentaar