Reisile minek on alati põnev, kuid pakkimine on üpriski tüütu. Kuna reisin ligi 6 kuud aastast, on minu jaoks see juba üsna lihtne, sest põhilised asjad, mis kaasa võtan, on samad.
Selles postituses jagan 12 asja, mida ma alati reisile kaasa võtan. Kui otsid parimaid reisitarvikuid, mis võiksid ka sind aidata, siis loe edasi ja saa teada minu soovitused!

Kust ostan enda resitarvikud?
Pärast Janisega tutvumist olen suurema osa oma reisitarvikutest ostnud Saksamaa Amazonist (https://www.amazon.de/). Seal on lai valik, head hinnad (enamasti soodsamad kui Eesti poodides) ning kiire ja taskukohane kohaletoimetamine. Seetõttu on paljud postitused välja toodud tooted seotud just Amazoni linkidega. Enne Janisega tutvumist ei olnud ma suur Amazoni kasutaja.
Kuna Janisele väga meeldib põhjalikult uurida ja lugeda arvustusi erineva tehnika ning toodete kohta, on suurem osa siin nimetatud reisitoodetest just tema valitud.
12 praktilist asja, mida reisile kaasa võtta
1. Käsipagasi kohver
Kui võimalik, eelistan reisida ainult käsipagasiga, sest see säästab nii raha kui ka aega. Samuti saan olla kindel, et kogu pagas on alati minuga kaasas. Pikkadel reisidel on minu jaoks kõige mugavam käsipagasi kohver ja praktiline seljakott. Lühematel linnareisidel kasutan ainult seljakotti.
Minu käsipagasi kohver on neljarattaline Dunlopi kohver SportsDirectist, mis on teeninud mind hästi juba peaaegu 10 aastat. See on olnud vastupidav ja usaldusväärne, kuid plaanin selle peagi välja vahetada ning siis saan jagada ka uuema soovituse.
Käsipagasi kohvri valikul on minu jaoks olulised järgmised aspektid:
- Kergus – mida kergem, seda mugavam reisida, eriti kui käsipagasi kaal on piiratud.
- Rattad – 4 topeltratast annavad parema liikuvuse ja juhul kui üks ratas peaks purunema, on kohver endiselt kasutatav.
- Rataste veerevus – enne ostmist tasub tühja kohvrit lükata, et näha, kui sujuvalt see veereb. Halva veerevusega kohver muutub täidetuna raskesti liigutatavaks.
- Teleskoopkäepideme stabiilsus – oluline on, et käepide oleks tugev ja jäik, mitte õrn, värisev ega tunduks habras.
- Mõõdud – kohver peab vastama lennufirmade käsipagasi piirangutele.
- Mahutavus – sama mõõduga kohvrite vahel võib olla mahutavuse erinevus 3-10 liitrit, seega tasub sellele tähelepanu pöörata.


2. Praktiline seljakott
Praktiline ja kvaliteetne seljakott on üks olulisemaid reisitarvikuid, millesse soovitan investeerida. Pikematel reisidel kasutan seda lisaks käsipagasikohvrile, kuid lühematel sõitudel on reisin ainult seljakotiga.
Minu üks parimaid oste on olnud Db Journey Unisex Hugger Backpacks 25l



See on populaarne Db seljakott, millega olen 100% rahul. Sellel on pealt avatav disain, head sisemised taskud, eraldi sektsioon läpakale, ülemine tasku päikseprillidele ja see on väga mugav. Minul on kott on suuruses 25L, kuid paljud tuttavad kasutavad ka suuremat varianti, mis sobib lühemateks reisideks käsipagasi asemel. Väga hea kott ka igapäevaseks kasutamiseks. Seda saab osta ka Eestist, näiteks Sportlandist, aga Saksamaa Amazonist tellides on päris palju odavam (isegi koos postikuluga).
📌 Soovitus: Db Journey Unisex Hugger Backpacks 25l


3. Pakkimiskuubikud

Ma ei kujutaks enda reise ilma pakkimiskuubikuteta ette – kasutan neid nii seljakoti kui ka kohvriga reisides. Need aitavad riided organiseerituna hoida ja säästavad ruumi.
Meil on pakkimiskuubikutele üsna kindlad nõudmised: pealt täielikult avatavad ja võrkkattega, et saaks lihtsalt näha, mis riided on sees, ja neile lihtsalt ligi. Paljud tootjad pakuvad üleni riidest ja ainult ülevalt avatavaid kuubikuid, mis pole nii praktilised.
Amazon Basics sarja kuuluv pakkimiskuubikute komplekt vastab neile tingimustele ja on saanud häid arvustusi. Kasutame mõlemad Janisega seda komplekti ja oleme rahul.
Tulevikus tahaksin proovida ka vaakumpakendatud kuubikuid, mis aitaksid käsipagasis veelgi rohkem ruumi säästa.
📌 Soovitus: Amazon Basics sarja kuuluv pakkimiskuubikute komplekt
4. Filtriga veepudel
Reisidel, kus kraanivett ei saa ohutult juua, on Lifestraw veepudel (650 ml) asendamatu kaaslane. See eemaldab väga väiksed osakesed ja sisaldab lisaks söefiltrit, mis parandab vee maitset.


Eriti kasulik on see riikides, kus kraanivett juua ei saa. Aasias (näiteks Indias ja Nepalis) ja Lõuna-Ameerikas reisides on see olnud asendamatu. Pudel on vastupidav ning 650 ml suurus on ideaalne – piisavalt suur, et vältida pidevat täitmist, kuid samas mitte liiga mahukas ega raske. Vajadusel saab ka filtri eemaldada ja tavapudelina kasutada.
Valisin plastpudeli, kuna see on kergem kui metallist alternatiivid ja lihtsam kaasas kanda. Euroopa linnareisidel kasutan tavalist korduvkasutatavat veepudelit, kuna seal on kraanivesi enamasti ohutu juua.
📌 Soovitus: Lifestraw 650 ml veepudel
5. Väike crossbody kott telefoni ja rahakoti jaoks
Üks väga praktiline asi, mida reisides igapäevaselt kasutan. Minu jaoks on oluline, et see oleks crossbody ehk ristikeha kantav, väike, lukuga pealt kinnitatav (tuvalisuse mõttes) ja mahutaks telefoni, passi, päikeseprillid ning võtmed. Välimuselt võimalikult minimalistlik, mis sobituks kõigega, aga poles silmapaistev.

Mul on taolisi kotte aja jooksul olnud mitmeid, aga viimased paar aastat olen kasutanud H&M kotti. Amazonist leidsin midagi väga sarnast – nagu näiteks see Wind Took crossbody telefonikott.
6. Seinale riputatav tualett-tarvete kott

Reisil olles on seinale riputatav tualett-tarvete kott äärmiselt praktiline lahendus, eriti kui vahetad pidevalt majutuskohti ja ei taha kõike lahti pakkida. See aitab hoida kõik hügieenitarbed organiseeritult ning lihtsasti ligipääsetavana.
Mina kasutan riputatavat tualett-kotti, kus on mitu erinevat lahtrit asjade hoiustamiseks ning alumised sektsioonid on läbipaistvad. See sobib pigem väiksemate reisipudelite jaoks.
Jiemei Waterproof Hanging Toiletry Bag on kahes suuruses ja praktiline riputatav tualett-tarvete kott, mis vastab neile kriteeriumitele. See on üks nendest reisitarvikutest, millest ma enam loobuda ei suudaks ja ei tahaks!
📌 Soovitus: Jiemei Waterproof Hanging Toiletry Bag
7. Kokkupakitav seljakott (daypack)
Meie reisidel on oluline asi veel kokkupakitav seljakott, mis on ideaalne kaaslane lühilesteks matkadeks ja päevaasjade kaasavõtmiseks.
Meil kannab seda enamasti Janis, kes on minu “kaamel”. Ta tegi koti valikul päris põhjaliku uurimustöö ja valis koti Matador Freerain22 Waterproof Packable Backpack. Hind võib tunduda kõrge, kuid see on tõesti väärt investeering.



Miks valisime Matador Freerain22 seljakoti?
- Saab pakkuda kokku – kokkupakituna võtab väga vähe ruumi.
- Kergekaaluline – ei lisa pagasile lisaraskust.
- Suurepärased arvustused – testitud ja kiidetud paljude reisijate poolt.
- Laiad ja hingavad õlarihmad – mugavam kui paljud Osprey päevakotid (varem kasutasime seda Osprey seljakotti).
- Kvaliteetne ja vastupidav materjal
- Veekindel – peamine sahtel hoiab asjad kuivana ka vihmaga.
- Reguleeritav – istub hästi ja on mitmekülgne.
- Mahukas ja praktiline – kahel sügaval küljetaskul on veepudeli hoidja, kuhu saame panna mõlemad 650 ml Lifestraw veepudeli.
- Funktsionaalne – võimalik kinnitada matkakepid ja muud tarvikud.
Kui reisid ainult käsipagasiga ja vajad lisaruumi, on see seljakott ideaalne lahendus – saad selle hõlpsalt kokku pakkida, kui seda parasjagu ei kasuta.
Kui vajame kahte seljakotti, võtan vahel kaasa ka enda Osprey väikese päevakoti, mis on üli pisike ja tunduvalt odavam. Pole küll nii praktiline ja mugav, aga ajab asja ära.
📌 Soovitus: Matador Freerain22 Waterproof Packable Backpack
8. Riidest õhuke kott (totebag)
Riidest õhuke kott (totebag) on mul reisidel alati kaasas. See on kerge, võtab kotis minimaalselt ruumi ning on mitmekülgne – sobib nii toidupoe külastuseks, rannas kasutamiseks kui ka igapäevaste väiksemate asjade ja veepudeli kandmiseks. See on ka üpriski tore suveniir, mida reisidelt kaasa osta.


9. Kindle e-luger
Kindle e-luger on minu reisidel täiesti asendamatu. Ilma selleta ma vist üldse ei loekski! Suutsin isegi Janise tänu Kindlele lugema meelitada. Reisides oleks täiesti mõeldamatu raamatuid kaasa vedada, seega on e-luger ideaalne lahendus. Lisaks meeldib mulle, et saan olulised kohad ära märkida ning need salvestuvad minu Kindle konto alla, kust neid hiljem mugavalt leida.


Ostsin enda Kindle USAs reisil olles, aga Saksamaa Amazoni poest saab selle tunduvalt soodsamalt kui Eesti poodidest. Kindleid leiab erinevas hinnaklassis:
- Odav: 6” ekraaniga Amazon Kindle (16 GB) – hea variant, kui on soov osta Kindle, aga liiga palju ei taha maksta. Ise eelistan veidi suuremat erkaani, mistõttu valisin 7” Kindle.
- Keskmine: 7” Kindle Paperwhite (16 GB) – mina oman selle paari aasta tagust versiooni. Hea suurusega ekraan ja taustvalgusega.
- Kallim: Kindle Paperwhite Signature Edition (32 GB) – Janis omab seda Kindlet. See Kindle’i versioon reguleerib automaatselt ekraani heledust, mis oli peamine argument, miks ta selle valis.
📌 Soovitus: Osta kohe ka kvaliteetsed kaaned, sest ilma nendeta saab ekraan kotis kiiresti kriimustada. Mina seda kohe ei teinud ja nüüd on ekraan kriimuline. Janis tellis meile mõlemale Amazonist kaaned ja olen nendega ülimalt rahul! Meil mõlemal on sellised tekstiiliga Kindle kaaned.
10. Kvaliteetne ja väike akupank
Arvestades seda, et telefon saab reisil palju kasutust nii piltide tegemisel kui ka kaardo vaatamisel, on akupank on igal juhul hädavajalik.
Mina kasutan akupanka Xiaomi 10000 Ulta Compact, mille ostsin umbes 5 aastat tagasi ja mida enam ei müüda. Mis olid minu valikukriteeriumid?

- Võimsus 10 000 mAh: suurema võimsusega akupangad pole sageli lennuki käsipagasis lubatud. Samuti on need suuremad ja kaalult raskemad. See on hea näiteks telefoni, e-lugeri, airpodside, drooni ja muude väiksemate seadmete laadimisel.
- Kaal ja suurus: see on kerge, väike ja väga õhuke. Mahub vajadusel isegi minu õlakotti või taskusse. Võrreldes teiste akupankadega on see tunduvalt väiksem.
- Laadimine: Kiirlaadimine, USB-C sisend ja väljund ning kaks USB-A. Kolme porti saab üheaegselt kasutada kolme seadme samaaegseks laadimiseks. Seega piisab meile kahepeale ainult ühest akupangast.
- Hind: mitte liiga kallis
📌 Soovitus: NIU Power Bank, Ultra-Thin USB C 10000 mAh – reisifoorumites soovitatud väga sarnaste omadustega hea hinnaga, kerge, väike ja selle kohta üsna võimekas akupank reisidele.
11. Airtag kohvrisse ja kotti
Apple Airtag on minu reisiasjate listis üsna uus, aga vajalik liige. Reisides võib pagasi kaotsiminek või valesse kohta sattumine olla tõeline peavalu. Airtag on väike ja kerge ning seda saab lihtsalt asetada kohvrisse või igapäevasesse reisikotti. Kui pagas peaks kaduma, saab selle asukohta kiiresti oma telefonist kontrollida ja vajadusel lennujaama või lennufirma töötajatele infot jagada.



Tellisin endale Apple Airtagi neljase paki, mis on soodsam kui ühekaupa ostes. Minul on see nii kohvris, seljakotis, rahakotis kui ka võtmete küljes. AirTagid on üsna väikesed ja võivad kaduma minna, mistõttu tellisin ka silikoonist Airtagi võtmehoidjate komplekti, mille sisse need panna.
📌 Soovitus: Apple Airtagi neljane pakk ja silikoonist Airtagi võtmehoidjate komplekt
12. Statiiv / selfie-stick telefonile
Kui soovid reisil teha pilte ja videoid ilma, et peaksid alati kellegi abi paluma, on kompaktne statiiv või selfie-stick suurepärane lahendus. See on eriti hea variant üksi reisides või kui soovid kaaslasega täispikkuses pilte, mitte ainult selfisid. Olgem ausad – enamasti ei tule võõraste tehtud fotod just kõige paremad!
Janise põhjaliku uurimistöö tulemusel valisime TONEOF 168 cm selfie-stick monopodi, mis on ideaalne nutitelefoniga pildistamiseks.
Võrreldes traditsioonilise statiiviga on seda lihtsam ja kiirem seadistada. See on kompaktne ja kerge, kuid samas piisavalt stabiilne, et ka tuulistes tingimustes hästi püsida. Telefonihoidja on integreeritud, mis tähendab, et pole vaja eraldi kinnitust osta, nagu professionaalsete statiivide puhul. Lisaks on monopoodi küljes kvaliteetne USB-C laetav kaugjuhtimispult, mis teeb pildistamise ja filmimise mugavamaks.
Meie kasutame seda statiivi asemel ja on nii tore, et saame reisidel lõpuks ilusaid koospilte ilma, et peaksime kedagi paluma!
📌 Soovitus: TONEOF 168 cm selfie-stick monopod



Loodan, et leidsid sellest blogipostitusest kasulikke soovitusi. Kui jah, siis jaga seda ka teistega või märgi mind sotsiaalmeedias (@hiieliinreisib) – mul on alati hea meel teie tagasisidet kuulda! 😊 Lisaküsimuste korral kirjuta enda küsimus kommentaaride alla ja vastan esimesel võimalusel.
✈️ Kui otsid rohkem reisisoovitusi ja kasulikke linke, vaata lehte “Kasulikud lingid reisimiseks”
Lisa kommentaar